מרימים כוסית לחיים! חיים בן-דוד קיבל דרגת פרופסור!

פרופ' חיים בן-דוד בסיור בגמלאאין עוד הרבה אנשים כמוהו, ועוד פחות מזה – מורים ומרצים, אני לא יודע אם במקום אחר ועם אנשים אחרים, היתה כזו התרגשות ושמחה אמיתית, אבל במחלקה ללימודי ארץ ישראל במכללת כנרת הדברים עובדים אחרת – מהבטן ועם הרבה רגש!

זו הסיבה בעתיה השכימו קום מספר סטודנטים בשביל להתארגן ולפתוח את השיעור הראשון של יום שלישי (29/03/2011) ,בקורס "רגיונאלי עבר-הירדן", בהרמת כוסית לחיים (תרתי משמע!) לכבוד קבלת הדרגה פרופסור. כולנו הרגשנו גאווה אמיתית וכבוד גדול על הענקת הדרגה שבעצם רק אישרה את שידענו – יותר משחיים בן-דוד ראוי לתואר – התואר ראוי לו…

הנה דברי הברכה לכבודו:

יום ג', כ"ג אדר ב' ה'תשע"א        29 מרץ 2001

לפרופסור חיים בן-דוד

הראי"ה קוק ב"מגד ירחים" לחודש אדר, כתב: "המזכירים כרכים מוקפים מימות יהושע בן נון, לא יוכלו להישאר עבדי אחשורוש", קטונתי מלהבין את משמעותו העמוקה של הפתגם הזה, אך במובן הפילוסופי- פשטני שלו בהקשר למקום בו אנו עומדים – בכיתה, לומדים היסטוריה וארכיאולוגיה, אני אשליך אותו על מה שאנו עושים כאן, ואומר שבעצם הלימוד אודות אותם "כרכים מוקפים מימות יהושע בן נון" מפיך, בדרך הלימוד האופיינית לך, אנו לא יכולים להישאר "עבדי אחשורוש" – אלא בני חורין המסוגלים לחשוב, לשאול, לחקור ולגלות את העבר הטמון ברגבי אדמת ארצנו.

ברכות על קבלת הדרגה "פרופסור"! כמי שמכירים אותך כבר שנה, שנתיים וגם יותר, אך באמת שלא יודעים עליך הרבה, נוכל להעיד כי מכל המידות, צניעות היא התכונה "הבולטת" יותר מכל, ועל כן נאמר שהתואר המכובד לא נושא כבוד בלבד אלא הרבה הערכה על פועלך ומחקריך הרבים והמעמיקים שפרצו דרך במחקר הארכיאולוגי בארץ ישראל שמשני עברי הירדן.

זכות היא לנו ללמוד מפיך.

תודה!

תלמידיך.

————————–

לפתיחת הברכה בקובץ PDF לחצו כאן

היום (רביעי) נערך גם טקס רשמי לכבודו של פרופסור חיים בן-דוד במכללה האקדמית כנרת, לצפיה לחצו כאן.

תמונות מהרמת הכוסית בכיתה:
Error: the communication with Picasa Web Albums didn't go as expected. Here's what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/lomdim.org.il/album/PropBenDavid?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Author: צחי הררי

Share This Post On

תגובות לכתבה

3 Comments

  1. מרגש! איזו גאווה! ברכות לפרופסור חיים היקר מכולנו!

    Post a Reply
  2. מזל טוב, ובשעה טובה!!!

    Post a Reply

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אימות אנושי (למניעת ספאם) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.