החוף הטבעי האחרון בכנרת בסכנה – הצטרפו למאבק!

דמיינו לעצמכם לרגע חוף פראי, בתולי. כזה שנשאר בדיוק כפי שהטבע ברא אותו. בצידיו שני מפרצונים קטנים ויפים, צמחייה טבעית נפרשת על קו המים, בעלי חיים, נוף משגע, בריזה קרירה של שעות אחר הצהריים הנושבת גם בימי הקיץ החמים. פיסת גן עדן, פינת חמד אמיתית.

עכשיו דמיינו שהחוף הזה נמצא ממש ברגעים אלו בסכנת הכחדה, ובעוד זמן קצר יסללו בו כבישים ומגרשי חנייה, יוקמו מזנון ושרותים, יותקנו מקלחות ומנגלים מעשנים ובית מלון ענקי יבנה על כ-100 דונמים מרצועת החוף.

כעת נספר לכם שאין צורך לדמיין, החוף המדובר הינו אמיתי לגמרי ואתם אולי מכירים אותו בשם "חוף דיאמונד" או בשמותיו האחרים "חוף אשלים" / "חוף צאלים". בחודשים האחרונים הוא עומד במרכזו של מאבק סביבתי סוער: מצד אחד עומדים מנהל מקרקעי ישראל, המועצה האזורית גולן והיזמים שכבר החלו בעבודות להקמת מלון הסוויטות "אורכידאה כנרת". מהצד השני ניצבים תושבי רמת הגולן, פעילי איכות סביבה, גולשי רוח וקייט ואזרחים מכל רחבי הארץ שמתנגדים בתוקף להקמת המלון ולפיתוח איזור החוף הטבעי.

מתוך כתבה ב- Ynet : זהירות, כרישי נדל"ן בכנרת: החוף האחרון בסכנה (23/05/2011)

בכתבה מתראיינת עתליה טורים, ובין ראשי המאבק בולטים תום חזן, וחברו יוחאי גרוס שהצטרף אלינו לסיור הלימודי בירדן (שני הראשונים סטודנטים ללימודי א"י במכללת כנרת).
במאבקים הקודמים נגד בניה בחופי הכנרת הובילו החברים מתא "מגמה ירוקה" של המכללה האקדמית כנרת, נקווה שגם הפעם הם יתגייסו למטרה חשובה זו.

חברים, המאבק בעיצומו ורק התגייסות של הציבור למאבק תוביל להצלחתו – קרי, עצירת העבודות שכבר החלו, ביטול התכניות לבניית המלון והצלת החוף המקסים הזה!

מעבר להפגנות ולפעולות בשטח – חשוב מאד לייצר תהודה גם בתקשורת בכלל ובאינטרנט בפרט, אז במה אתם יכולים לעזור? הנה כמה רעיונות:

 • להצטרף לדף קבוצת המאבק בפייסבוק, ולהמליץ לחברים שלכם גם להצטרף:
  http://www.facebook.com/savediamond
 • לשתף את הכתבות המתפרסמות באתרי האינטרנט, על הקיר שלכם בפייסבוק (קישורים לכתבות מופיעים על הקיר של הקבוצה ובסוף כתבה זו)
 • להגיב לכתבות בצורה עניינית ומכובדת, אפשר גם לשבח את העיתון בו התפרסמה הכתבה – כתבות שיוצרות דיון ועניין, ובעיקר כאלה שגם מחמיאות לעיתון – אהובות על העורכים…
 • להענות ליוזמות מארגני המאבק, כמו היוזמה לכתוב מכתב לשר לאיכות הסביבה.
 • לכתוב בעצמכם כתבה עניינית בנושא ולפרסם בבלוג / באתר שלכם.
 • לשלוח אימייל לחברים שלכם עם המלצה לביצוע הפעולות הנ"ל.
 • לפרסם את הפעולות שלכם בבלוגים ובפורומים בהם אתם פעילים.
 • לנצל קשרים עם כתבים ועיתונאים ולבקש מהם לפרסם כתבות בנושא.
 • לכתוב כתבה קצרה לעיתון/עלון הישוב בו אתם גרים עם כמה מילים בנושא (אפשר להעתיק מדף הקבוצה) + קישור לדף הקבוצה בפייסבוק.
 • לעזור בשמירת הנושא בראש סדר היום הציבורי!

* חשוב מאד – לא להגזים ולא לעצבן! חשוב לשמור על אהדה למאבק בציבור. שליחת דואר זבל, פרסום באתרים שלא נתנו את רשותם, פרסום באתרים לא הולמים וכדומה – יכול רק לפגוע בלגיטימיות המאבק ולהכשילו במקום הכי חשוב – דעת הקהל!

הנה עוד כמה כתבות שפורסמו לאחרונה בנושא – אז גשו לעבודה…

בהצלחה!

עדכון: חידשתי את הדומיין kineret1.org שהיה מקושר לעצומה בסבב הקודם של המאבק ב-2006, והגדרתי שיפנה אוטומטית לדף הקבוצה בפייסבוק, כך נרוויח עוד תנועה לדף ונמנע מ"חטיפה" אפשרית של הדומיין ע"י המתנגדים למאבק. לדומיין יש אזכורים רבים בגוגל, כתוצאה מהפעילות ב- 2006 ויש לזה ערך רב.

https://www.facebook.com/note.php?note_id=221209194557063

Author: צחי הררי

Share This Post On

תגובות לכתבה

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אימות אנושי (למניעת ספאם) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.