את ארץ ישראל לומדים דרך הרגליים! יום פתוח 15/8/13

המכללה האקדמית כנרת מציעה: תואר ראשון B.A. בלימודי ארץ ישראל בשילוב תעודת מורה דרך!

המחלקה ללימודי ארץ ישראל של המכללה האקדמית כנרת סיימה בימים אלו 3 שנות עצמאות אקדמית מוצלחת ביותר, ובעוד מספר חודשים בודדים יקבלו ראשוני הסטודנטים במסלול העצמאי את תעודת הההסמכה שלהם לתואר ראשון B.A. חלק לא מבוטל מהסטודנטים האלו ניגשו לפני מספר שבועות לבחינות ההסמכה למורי דרך, כך שממש עוד מעט הם יסיימו 3 שנות הכשרה עם 2 תעודות – תואר ראשון ותעודת מורי דרך מוסמכים.

במהלך השנים הרבות בהן פעלה תחת חסות אקדמית של אונ' בר-אילן, צבר המחלקה ללימודי ארץ ישראל מוניטין כמחלקה איכותית, בעלת דרישות אקדמאיות גבוהות, הישגים מצויינים וסטודנטים איכותיים ביותר. לפני 3 שנים קיבלה המחלקה היתר לפתוח במסלול לימודים עצמאי. מתן התואר העצמאי של המכללה עדיין מותנה באישור המל"ג, אך זה ללא ספק יגיע בקרוב, עקב הישגיהם הגבוהים של הסטודנטים במחלקה.
ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית כנרת מוכשרים מדי שנה עשרות מורי דרך. חלק ממורי הדרך חשו כי הם רוצים להעמיק את ידיעותיהם בתחום וחזרו אל ספסל הלימודים במטרה להשלים תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל. מצד שני, סטודנטים שסיימו את התואר, רצו להתמקצע בתחום ההדרכה ונרשמו לקורס מורי דרך בכדי לקבל הסמכה רשמית.
עקב הביקוש והצורך הוחלט במכללה האקדמית כנרת לשלב בין שני המסלולים ובתוך כך להקל על הסטודנטים במתן נקודות זכות וקיזוז סיורים לסטודנטים הלומדים במקביל.
השילוב הזה משך סטודנטים רבים מכל רחבי הארץ, והמחלקה גדלה בצורה משמעותית וכיום היא אחת המחלקות הגדולות בארץ ללימודי א"י, אם לא הגדולה מביניהן!

המסלול המשולב לתואר ראשון וקורס מורי דרך

מרצי המחלקה הם בעלי שם ומובילים בתחומם. במהלך הלימודים רוכשים הסטונטים ידע רב בהיסטוריה, ארכאולוגיה, גיאוגרפיה, דתות, טבע, צומח, גיאומורפולוגיה, אקולוגיה, חברה, מדינה ועוד… הידע התיאורטי מקבל חיזוק בסיורים שבועיים בכל רחבי הארץ. בשנים האחרונות השתרשה לה מסורת לצאת גם אל מחוץ לגבולות הארץ, אל המקומות הקשורים להיסטוריה של עם ישראל וארץ ישראל, וכך יצאו סיורים מאורגנים אל: מצרים, ירדן ורומא בהדרכת מרצי המחלקה ובהשתתפות סטודנטים ואנשי אקדמיה ממוסדות אחרים.

מיקום המכללה על שפת הכנרת ובקרבה לאתרים היסטוריים רבים, מוסיף לחוויית הלימודים, כל יציאה מהמכללה היא בעצם סיור קטן. ישנם שיעורים שעוברים ממש מהכיתה אל הטבע, לדוגמא: במקום ללמוד את סיפורה של גמלא העתיקה במרד הגדול רק מכתבי יוסף בן-מתיתיהו וממאמרים אקדמים – השיעור עובר לשטח, אל גמלא עצמה, לסיור בהדרכת ראש המחלקה – פרופ' חיים בן-דוד שגם השתת, בחפירות הארכאולוגיות בגמלא ומסביר בה על כל אבן.

ביום חמישי הקרוב – 15/8/13 ט' אלול ה'תשע"ג יתקיים יום פתוח במכללה האקדמית כנרת. הנכם מוזמנים לבוא ולשמוע מצוות המרצים, מבוגרי המחלקה ומסטודנטים על תכנית הלימודים ועל חויית הלימודים במחלקה.

אז בואו להכיר את הארץ דרך הרגליים, ותרוויחו תואר, מקצוע וחוייה לכל החיים!

Author: צחי הררי

Share This Post On

תגובות לכתבה

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אימות אנושי (למניעת ספאם) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.