קמפוס חופים

ביום ראשון בבוקר ה-28/12 יצאנו כ-20 סטודנטים (+תינוק אורח…) לקמפוס בשטח בן יומיים העוסק בשמירת חופי מדינת ישראל והקונפליקטים שהם מצויים יום ביומו.

במהלך יומיים אלו התוודענו לגורמים ולבעיות הקשורות בחופי מדינת ישראל, ובשטח הסובב אותם. הקמפוס כלל ביקורים בחופים עצמם (כגון נחשולים, באר טוביה ועוד), ברכסי כורכר הנמצאים בסכנה (כגון רכס החוף בתל ברוך שבתל אביב), ובאזורי קונפליקט בין האדם לטבע (כגון טיילת חוף יפו, בריכות החורף בחולון ובתל אביב ועוד).

מושגים כגון מרזבה, בעיית החול העולמית, כרייה לא מבוקרת ועוד התגלו באופן מיוחד בקמפוס זה, גם על ידי מנחה הקמפוס, ד״ר עודד כהן) וגם ע״י מרצי חוץ מגופים ״ירוקים״ וממשלתיים כאחד.

חשיבות הקמפוס היא לא רק בהיכרות עם הקונפליקטים בהם החופים מצויים, אלא גם בהכרת הקונפליקטים שהחברה מצויה בינה לבין עצמה, כאשר כל כוח (אם זה גוף ״ירוק״ או גוף ממשלתי) דוחף או מושך לכיוון אחר, וכך לעיתים התוצאות הן הרסניות, או לחילופין הן חיוביות.

וכך, בהגיענו לסוף הקמפוס לאחר יומיים גדושים ועמוסים, יצאנו עם ידע רב ופתיחת אופקים משמעותית על מה שנראה לנו אך טבעי והוא שמירת החופים שלנו – כאן במדינת ישראל.

Author: אברהם ביטון

Share This Post On

תגובות לכתבה

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אימות אנושי (למניעת ספאם) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.