150 קילומטר דרומה מקהיר. מה כבר יכול לקרות??

כתבה ב- Ynet: שני כתבי המגזין "בלייזר", רם גלבוע ואלעד בן־דוד, חשבו לבדוק כמה רחוק בתוך מצרים יכול להגיע תייר ישראלי להגיע עד שיעצרו אותו אנשי כוחות הביטחון, או אחרים…. מהדברים משתמע שלמרות הרושם הגברי-הרפתקני-מסוקס שהם ניסו ליצור, הפחד הכניע אותם די מהר.
אבל מעניין לקרוא את הכתבה שלמרות שהיא כתובה לעיתים ב"בוטות בלייזרית" אופיינית, היא יכולה אולי לגלות לנו קצת מה התרחש מאחורי הקלעים כשאדם, סלווה ואכרם (גם להם היה אכרם) התווכחו עם השוטרים בכל מקום…

הנה כמה ציטוטים נבחרים שיוצאי מצרים יוכלו להזדהות איתם:

"…בחנות הבשמים אנחנו מבלרוס; בחנות ניירות הפפירוס – לא חנות! מוזיאון מוסמך ומורשה מטעם הממשלה המצרית! – אנחנו ספרדים; עבור הפלסטיני בחנות התכשיטים אנחנו תיירים ממלטה; ובשלב מסוים של הסיבוב אנחנו אפילו ניו זילנדים. כשהמוכרת – לא מוכרת! דוקטורית לפפירוסים ומומחית לזיהוי זיופים! – שואלת איזה שפה מדברים שם, אנחנו עונים "זילנדיה" בלי להתבלבל. זה עובר בהנהון מהוסס מצידה. להבא, כדאי שיהיו לנו תשובות טובות יותר בשלוף."

"בכניסה לשירותים יושב ערס ערבי … הוא מתעקש שלא שילמנו דמי שימוש בסך גיניה אחת – פאונד מצרי, שזה בערך 70 אגורות…."

"…. הגענו לבירה. חמישה מיליון כלי רכב נוסעים מדי יום בכבישים של העיר הזאת, וזה מרגיש כאילו כולם נוסעים כאן עכשיו. למרות שהלילה כבר ירד מזמן, חלק מהנהגים נוסעים עם אורות כבויים. אחרים עם אורות גבוהים, או עם פנס אחד, או עם אורות חניה. זה חוסך דלק וצפיפות אוכלוסין. וכולם צופרים, כל הזמן. בפקקים, בכבישים סואנים, ברחובות ריקים לחלוטין…."

"כל רגע מתרחשות מסביבך חמש כמעט־תאונות, אבל אף אחד לא ממש מתעצבן או אפילו מתרגש … לפני שיצאנו אמרו לנו שהנסיעה בכבישי מצרים היא כמו רכבת הרים, אבל אף אחד לא אמר שממול מגיעה רכבת נוספת."

"….כולם ניגשים להציע לך עזרה בלי לצפות לשום תמורה פרט לכסף…"

"…בכל רחבי הבירה מוצבים שוטר או שניים מדי כמה עשרות או מאות מטרים, קבוצות של שוטרים בכל צומת, מגינים בליסטיים מיושנים בכל רחוב. נדמה שזה מעסיק חצי מהאוכלוסייה ומכניע את החצי השני. "הם אף פעם לא רחוקים", אומר נציג השגרירות הבכיר ומסובב את צווארו כדי להשקיף על כל האולם, ואחר כך על הכניסה. "בוא נאמר שגם בדרך לכאן בוודאי היתה לכם השגחה". בקיצור, זה שאנחנו פרנואידים לא אומר שלא רודפים אחרינו."

לקריאת הכתבה המלאה ב- Ynet לחצו כאן.

חג יציאת מצרים שמח לכולם!

Author: צחי הררי

Share This Post On

תגובות לכתבה

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אימות אנושי (למניעת ספאם) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.