סיור: תולדות מלחמת העצמאות עם ד"ר זאב דרורי

הסיור בהדרכת מנכ"ל המכללה האקדמית כנרת, ד"ר זאב דרורי.

יעד הסיור: מצודת לטרון, עליה לירושלים, נווה שלום, הקסטל.

סיכום הסיור מאת ליטל שטרן: דוח סיור 15 מלחמת העמצאות-לטרון

קודם כל אני חייב לציין שבזמן שבמכללות אחרות מגרשים מהשיעור סטודנטים המשרתים במילואים , ובאוניברסיטאות קוראים לחרם על ישראלבולטת המכללה האקדמית כנרת בציוניותה! זה מתחיל במנכ"ל המכללה – ד"ר זאב דרורי ובנשיא המכללה – פרופ' חנוך לביא, וממשיך במרצים שהמכללה מעסיקה, שחלק לא מבוטל מהם גיבורי (ונכי) צה"ל, כמו פרופ' אדם זרטל, ד"ר מוטי אביעם ועוד…

לצערי, המילה ציונות הפכה למילת גנאי בחלק גדול מהמוסדות להשכלה גבוהה. מה שיחד עם הסגל שהוזכר לעיל, הופך את המכללה האקדמית כנרת למכללה הציונית ביותר בישראל, אך היא לא גדולה מספיק בשביל להשפיע, וחבל. אז אם את/ה מתעניין בלימודים לתואר ראשון או הנדסה, ומעוניין לעשות זאת במוסד שלא שכח ציונות וערכים מהם – בוא לחזק את המכללה האקדמית כנרת!

סיור מעניין ושונה ממה שהורגלנו, או כפי שאמרתי לזאב (זאביק, או דרורי בפי הטבריינים החביבים) כשהוא דיבר קצת על סכסוכים בין אנשי צבא לפוליטיקאים, כולל בן גוריון כנגד יגאל ידין, והגדיר את זה כ"מלחמות היהודים", אמרתי לו שאת הדברים האלו ואת התקופה הזו בכלל, אנחנו לא כל-כך לומדים ומכירים, את "מלחמות היהודים" אנחנו מכירים דווקא מיוספוס פלביוס שכותב על היהודים שנלחמו בעיקר נגד הרומאים ולא רק נגד עצמם, ואת ידין אנחנו מכירים כארכיאולוג בעל תגליות חשובות, ולא כאיש צבא המתנגח בראש הממשלה ושר הביטחון שלו.

בתחילת הסיור הרצו בפנינו בקצרה, תא"ל (במיל.) מנשה ענבר – מח"ט 14, מנכ"ל עמותת יד-לשריון, ותא"ל (מיל.) יהודה דובדבני – בעל עיטור המופת, מחדש חט' גבעתי, ראש אגף הנוער והנח"ל, מקים הנח"ל החרדי, ראש עמותת לב לנוער. בהקשר הזה יש לציין אולי גם את חלק מתאריו של תא"ל (מיל.) ד"ר זאב דרורי – מח"ט גבעתי, מפקד גל"צ, מנכ"ל מכללת כנרת.

תמונות מהסיור (צילם: צחי הררי):
Error: the communication with Picasa Web Albums didn't go as expected. Here's what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/lomdim.org.il/album/Atzmaut?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Author: צחי הררי

Share This Post On

תגובות לכתבה

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אימות אנושי (למניעת ספאם) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.