נפטר מפצעיו פרופ' אהוד נצר שנפל במקום לו הקדיש את חייו – ההרודיון

מת הארכיאולוג הידוע אהוד נצר, שנפל בהרודיון

Ynet/ דור גליק  / פורסם:  28.10.10, 21:52

פרופ' אהוד נצר הקדיש עשרות שנים לאתר ההיסטורי שבו מצא את תגלית חייו – ובו נפגע השבוע. "נעשה כל מה שאפשר לתרום את אבריו ולהציל חיים", אמרו קרוביו. נתניהו הביע תנחומים: אבידה למשפחה, לחוקרי המורשת ולמדע

פרופסור אהוד נצר, מחשובי הארכיאולוגים בישראל, הלך היום (ה') לעולמו בגיל 76, לאחר שנפל השבוע ממעקה שעליו ישב בהרודיון – האתר ההיסטורי שאותו חקר שנים רבות. הלוויתו תתקיים מחר ב-10:00 בבית הקברות של קריית ענבים.

מוטי אשכנזי, קרוב משפחתו של פרופ' נצר, אמר ל-ynet כי "היה ברור לנו שאם אפשר להציל חיים – המשפחה תעמוד כחומה בצורה לתרום את מה שניתן מאבריו, זה מה שהוא רצה בעצמו והיה חתום מזה שנים על כרטיס אדי. מאז הפציעה עשה הצוות בבית החולים הדסה עין כרם פעולות להארכת חייו כדי לבדוק אפשרות לתרומת איבריו".

ביום שני, בתום ישיבת צוות החופרים בהרודיון, ישב פרופ' נצר על צינור פלדה במה שמכונה "הקבינה המלכותית" של התיאטרון בהרודיון. עדי ראייה סיפרו כי מצב הרוח היה מרומם מאוד – עד שלפתע נשברו כמה ברגים במעקה, והארכיאולוג נפל אחורנית על הגב ונחבל בראשו. לאחר מכן נפל בשנית, ונפגע בחוליות הצוואר.

אשכנזי סיפר כי הפרופסור היה בהכרה כשפינו אותו לבית החולים, אך הפגיעה בגזע המוח הייתה מאוד קשה והדימום הפנימי התרחב.

הערב, אחרי שנודע על מותו, גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התקשר לאלמנה דבורה נצר כדי להביע תנחומים. הוא סיפר בשיחה כיצד פגש את נצר בהרודיון בזכות בנו הצעיר, אבנר,

שמתעניין בארכיאולוגיה של ארץ ישראל, ויחד איתו הם סיירו בקבר הורדוס שחשף נצר. "פטירתו הטראגית היא אבידה למשפחה, לחוקרי מורשת ישראל ולמדע הארכיאולוגיה", אמר נתניהו.

למרות גילו המתקדם, נצר היה פעיל מאוד בעבודתו, ניסה להשיג תקציבים להמשך החפירות ונתן הרצאות ברחבי העולם. צוותו של הפרופסור הוותיק עומד מאחורי גילוי הקבר של הורדוס בהרודיון והתיאטרון של הורדוס. קרובו אמר כי אם יש משהו סימבולי בתקרית, זה שהיא אירעה במקום שלו הקדיש עשרות שנים מחייו ובו מצא את תגלית חייו.

תמונות מיום הסיור שלנו בהרודיון:

Error: the communication with Picasa Web Albums didn't go as expected. Here's what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/lomdim.org.il/album/Herodium?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Author: צחי הררי

Share This Post On

תגובות לכתבה

1 Comment

  1. חבל על דאבדין ולא משתכחין. יהי זכרו ברוך. חיה

    Post a Reply

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אימות אנושי (למניעת ספאם) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.