אודות

לימודי ארץ ישראל – אדם, עבר, טבע, סביבה, נוף וחברה

יש נקודת תצפית מדהימה שעוד לא ביקרת בה. באמת! לא מאמין? הנה מבחן קטן:

מהנקודה הזו כל הכנרת נפרסת לרגליך, רמת הגולן ירוקה ותמירה מימינך, הגליל פורח משמאלך, החרמון והרי הלבנון מבצבצים באופק ממולך.

מזהה? עדיין לא? הנה עוד רמז קטן:

מנקודה זו אתה יכול לצפות אל אתרים היסטוריים מהחשובים בישראל – סוסיתא, גמלא ואום אל-קנטיר ממזרח. תל בית-ירח, צינברי וטבריה ממערב. ממש לרגליך היה ישוב בתקופת המשנה והתלמוד וכמה עשרות מטרים מאחוריך עברה עד קום המדינה רכבת איתה יכולת להגיע אפילו עד דמשק!

עכשיו זה כבר ברור? לא?
זו הכיתה שלך! וזה הנוף שתראה מחלון הכיתה!
אתה יכול לחשוב על מקום מתאים יותר ללמוד בו נושאים כמו ידיעת הארץ, ארכיאולוגיה, אקולוגיה והיסטוריה?

אבל לא רק יפה כאן! במסלול מלמדים מיטב המרצים – פרופסורים ודוקטורים חוקרים, מומחים בתחומם, אוהבי הארץ וחשוב לא פחות – אוהבי אדם! מעבר למקצועיות ולרמה האקדמית הגבוהה, זוכים הסטודנטים ליחס אנושי חם מצד המרצים והמזכירות המנהלתית.

אם אתה רוצה ללמוד לתואר ראשון, אבל תוך כדי גם להנות ולהרגיש שחיית וניצלת כל דקה ב- 3 השנים האלו ולהרוויח חוויה לכל החיים – לימודי ארץ ישראל זה המסלול בשבילך!
הנה לו"ז שבועי לדוגמא:
יום רביעי – שיעור-סיור של 4 שעות לגמלא במסגרת הקורס "ראגיונלי גולן-חרמון".
יום חמישי – יום סיור מלא לכנסיות ירושלים במסגרת הקורס "יהודים, שומרונים, פגאנים ונוצרים בארץ ישראל" עם ד"ר יעקב אשכנזי.
יום שישי – סיור-שיעור של 4 שעות לבתי הכנסת הגליליים והגולניים – ברעם, מירון, אום אל קאנטיר ועוד במסגרת הקורס "בתי כנסת קדומים בארץ ישראל".

במסגרת הסיורים לאתרים בהם מתבצעות חפירות ארכיאולוגיות, גם נפגשנו עם החופרים וקיבלנו מהם הדרכה, חלקם בוגרי המכללה, כמו: ד"ר עוזי ליבנר וד"ר רועי פורת.
כמובן שגם ביקרנו באתרי עתיקות שנחפרו ע"י המרצים עצמם, כמו מזבח יהושע בהר עיבל – עם פרופ' אדם זרטל. בית הכנסת אום אל קאנטיר עם ד"ר חיים בן דוד. יודפת, בית הכנסת ברעם, חירבת חשק ועוד עם ד"ר מוטי אביעם.

בהתארגנות עצמאית של חברים ללימודים בתמיכת מרצי המכללה גם יצאנו השנה לטיול עומק בן 10 ימים במצרים העתיקה עם פרופ' אדם זרטל!
בשנה שעברה יצאה קבוצה לטיול עומק בירדן, באתרים בעבר הירדן שהיו בתחום הממלכות הקדומות, עם ד"ר חיים בן דוד!

אבל אולי הדבר החשוב ביותר הוא – החבר'ה! כולם אנשים טובים באמת, איכותיים ואכפתיים, עוזרים אחד לשני בהכל, סיכומי שיעורים וסיורים הם נחלת הכלל ורוח ה"ביחד" ניכרת כמובן גם בארוחות המלכים המשותפות בסיורים ובימי הגיבוש המחלקתיים.

וזה לא הכל – כבר בסוף השנה הראשונה ללימודים אפשר לשמוע סטודנטים שבאו "רק לעשות תואר ראשון" מדברים כבר על תואר שני ואפילו על דוקטורט! זה רק בגלל שכיף להם ללמוד כאן והם רוצים מזה עוד!

אז אם אתם רוצים ללמוד לתואר ומקצוע עם שורשים ונשמה –
→ הכניסו שם, טלפון ואימייל בטופס מימין
, ויתקשרו עימכם מיד עם כל התשובות וכל הפרטים!

לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה במכללה האקדמית כנרת – לחבר'ה רציניים!

תגובות לכתבה

Trackbacks/Pingbacks

  1. » א"יתון לשבת – גליון 5 - לומדים: לימודי ארץ ישראל - [...] . את המעונינים בלימודי א"י אפשר להפנות ל: http://www.lomdim.org.il/israel (להרשם בטופס [...]

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אימות אנושי (למניעת ספאם) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.