נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך המסלקה הפנסיונית תוכל להוזיל את מס ההכנסה?

מס הכנסה

אם בעבר מקומות העבודה היו ממוסדים יותר, כיום ניתן לראות תחלופה גבוהה בכל מקומות העבודה, דבר שיכול להוביל לפספוס מהותי של כספי הביטוחים והפנסיה. המסלקה הפנסיונית יכולה לסייע לכם לאתר את כל כספי הביטוח שלכם, כאשר לאיתור הכספים יש משמעות לא רק על שווי הכסף, אלא על כל המערך של מס הכנסה וגזרותיו.

 

מה זה מסלקה פנסיונית?

מסלקה פנסיונית למס הכנסה, היא פרויקט שבוצע על ידי משרד האוצר, ומטרתו המוצהרת היא לסייע בכל מהלך הפעילות הביטוחית של המשק הישראלי. בעזרת מערכת המסלקה הפנסיונית, יכול כל אזרח אשר אי פעם הפריש לחברת ביטוח או לקופת גמל, לקבל את כל המידע הכוללני של כל חברות הביטוח בהם קיימים עבורו הפרשות.

מס הכנסה

היתרונות של מסלקה פנסיונית

המסלקה הפנסיונית מאגדת בתוכה, את רוב אם לא כל – חברות הביטוח ובתי ההשקעות בישראל. ומסיבה זו – חיפוש כספי ביטוחים בה, מאפשר מידע מדויק וחיוני שמאפשר לכם לדעת: היכן נמצאים כספי הביטוח שלכם, האם אתם מפרישים כפל ביטוחים, מה סכום הפנסיה העתידי שלכם ועוד. כיוון שהמסלקה מפוקחת על ידי משרד האוצר, הרי שהנתונים שואפים לדיוק רב וניתן לסמוך עליהם.

 

איך משליכה המסלקה הפנסיונית על מס ההכנסה שלכם?

גם אתם יודעים כי כספי ביטוח כוללים בתוכם סעיף נרחב של מיסוי. אבל האם ידעתם, שכפל ביטוחי, פיזור קרנות וביטוחים מסוימים – יכולים להשפיע משמעותית על כל עניין המיסוי? עצמאיים לדוגמא, זכאים להגשת בקשה להחזר מס, על מנת לקזז סכומי ביטוחים מסוימים מתשלום מס ההכנסה שלהם, וכך הם מקבלים קיזוז משמעותי שמוזיל להם את מס ההכנסה שעליהם לשלם.

מס הכנסה

משך הזמן של ההשפעה הביטוחית על מס הכנסה

החוק בישראל קובע, כי החזר מס מכל הסיבות והגורמים שמעוגנים בחוק, ניתן להגיש רק עד שש שנים אחורה. מה שאומר, שייתכן שבאיתור המסלקה הפנסיונית, תגלו כי אתם מפרישים לביטוחים שמקנים לכם קיזוז מס, אך את ההחזר על אותו מס ששילמתם תוכלו לקבל רק עד שש שנים אחורה. ולכן, מומלץ לבצע את הבדיקה מוקדם ככל האפשר, כדי לאפשר לכם לקבל את כל ההחזר שמגיע לכם.

 

אילו ביטוחים מומלצים לבדיקה במסלקה הפנסיונית

אם אתם רוצים לבדוק, זכאות להפחתת מס או אפילו החזר מס, מומלץ כי תבדקו האם קיימים ברשותכם ביטוחים בתחום ביטוח החיים או אובדן כושר עבודה פרטי. לביטוחים אלו יש השפעה מהותית על הפחתת מס, ובמקרה שאתם מוצאים כי יש לכם את אחד מהביטוחים הללו, זה הזמן לפתוח בתהליכים ולקבל את הפחתת המס שמגיעה לכם ביושר.

 

לסיכום

המסלקה הפנסיונית מאפשרת לכם לגלות כספים אבודים ולאתר כפל ביטוחים – אבל יותר מכך, היא מאפשרת לכם גם להפחית את תשלומי מס ההכנסה שלכם, ואף לקבל החזר רטרואקטיבי. זה הרגע לבדוק את הביטוחים שלכם ולקבל את כל המידע הנחוץ!

מס הכנסה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים