לימודי משפטים – טיפים להתחלת צעדייך הראשונים

תואר במשפטים נחשב לתואר מבוקש ויוקרתי בעולם האקדמי. אלפי עורכי דין מצטרפים כל שנה ללשכת עורכי הדין, וכיום יש יותר מ- 60,000 עורכי דין פעילים בישראל.

בשל הכמות העצומה של עורכי הדין, השוק המשפטי תחרותי מאוד וקבלה לעבודה טובה היא משימה מורכבת ולא מובנת מאליה.

התחלת לימודי תואר ראשון תמיד מבלבלת, בטח ובטח כשמדובר בלימודי משפטים.

סטודנטים רבים מתקשים להסתגל  ללימודי המשפטים בתחילת הדרך, ונתקלים בקשיים בעת כתיבת עבודות, למידה למבחנים ועוד.

הכנו עבורכם מספר טיפים שיכולים לעזור בתחילת הדרך בלימודי משפטים:

 

טיפ ראשון: סיכומים

ישנם סטודנטים שבוחרים לסכם את ההרצאה של המרצה, מכיוון שהם מצליחים ללמוד למבחן טוב יותר כאשר מדובר בסיכומים שלהם, ומאחר שכתיבת הסיכום בזמן השיעור עוזרת להם להבין ולזכור את החומר. סטודנטים אחרים, מעדיפים להקשיב ולהתרכז בדברי המרצה, מכיוון שסיכום החומר עלול לבלבל אותם ולהוציא אותם מפוקוס. סטודנטים מסוג זה מוכרחים לוודא שיש ברשותם סיכומים של סטודנטים אחרים או סיכומים משנים קודמות. שתי השיטות בעניין זה מועילות וטובות, ועל כל סטודנט לברר ולהבין מהי השיטה המועילה והאפקטיבית ביותר עבורו.

 

טיפ שני: כתיבת עבודות case

להלן כמה דגשים שמומלץ לשים לב אליהם בעת כתיבת עבודה במשפטים:

  1. יש להתחיל את כתיבת העבודה בקריאת הcase וסימון נתונים חשובים. לאחר מכן, יש לקרוא את החומר בפסקי הדין, ולמרקר סיטואציות שרלוונטיות לcase.
  2. מומלץ לשמור על סדר וארגון בכתיבת העבודה.
  3. מומלץ להעלות טיעונים יחד עם סטודנטים נוספים בקבוצת לימוד, וכך לקבל נקודות מבט נוספות, ורעיונות נוספים שייתכן שלא עלו בדעתכם.
  4. לאחר שהמתרגל השיב את העבודה הבדוקה, מומלץ לעיין בה ולבחון היכן נפלו טעויות. במידה ואתם עדיין לא מבינים עניין מסוים, מומלץ לגשת למתרגל, לשוחח עימו ולבקש שיסייע לכם.

 

טיפ שלישי: למידה למבחנים

להלן כמה נקודות שמומלץ לשים לב אליהן בעת הלמידה למבחנים:

  1. תקופת מבחנים במשפטים היא עניין מאוד מלחיץ, מכיוון שהיא דורשת מהסטודנט לשנן הרבה חומר בזמן קצר. לכן, מומלץ מאוד לתכנן את הזמנים מראש וכך לחסוך לחץ רב.
  2. מומלץ לפתור בזמן הלמידה בחינות שהמרצה הכין בשנים קודמות. פתירת מבחנים משנים קודמות מועילה מאוד, משלוש סיבות: הראשונה, זוהי שיטה טובה לתרגול ויישום החומר. השנייה, בעזרת שיטה זו הסטודנט מתנסה בפתירת מבחן וכך מבין את סוג השאלות שהמבחן יכלול. השלישית, לעיתים, בעת כתיבת הבחינה, המרצה משחזר שאלות מבחינות קודמות.
  3. מומלץ ללמוד עם חבר/ה או ללמוד בקבוצת לימוד. צורת הלמידה הזו מועילה מאוד, מכיוון שהיא מעניקה לסטודנט הבנה מקיפה של החומר, ברמה שלא ניתן להגיע אליה בלמידה עצמאית.

 

להתייעצות בנושא, היכנסו לאתר משרד עו"ד סיוון כהן ושות', המורכב מעורכי דין שלמדו משפטים במקומות הלימוד המבוקשים בארץ.

 

עורך דין מוסמך

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר לומדים
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם