נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

3 דרכים ללמוד עריכת דין בלי לפגוע בפרנסה

pexels-olya-kobruseva-5428833 (1)

כולנו מחפשים את דרך הזהב המושלמת, כזו שתצליח לשלב בין לימודים אקדמיים שיקנו לנו תואר והסמכה רלוונטיים, לבין הצורך ההכרחי במציאת עבודה, בכדי שנוכל לפרנס את עצמנו גם בתקופת הלימודים. זה אמנם נשמע משימה המצריכה כוחות על, אך הנה 3 דרכים שיאפשרו לכם ללמוד עריכת דין מבלי לפגוע בפרנסה

 

לימודים אקדמיים – מקפצה לשוק העבודה

בין אם אנחנו נמצאים בתחילת הקריירה המקצועית שלנו ובין אם אנחנו מחפשים לעשות הסבה מקצועית, במציאות בה תעודת בגרות ואף תואר ראשון הינם תנאי סף לכניסה לתפקידים המבוקשים בשוק העבודה, הרי שהדרך שלנו תצטרך לעבור דרך אחד מהמוסדות האקדמיים בדרך לרכוש את ההסמכה הרלוונטית שתקפיץ אותנו קדימה.

כאמור, לימודים הם חשובים ואף הכרחיים בחלק מהמקצועות, ואף די אינטנסיביים ובעלי כמות חומר רבה, כמו במקרה של לימודי עריכת דין. אך אם אין לנו גב כלכלי חזק ותומך, סביר להניח שלא נוכל להרשות לעצמנו לפנות כ-3 שנים מחיינו כדי להתעסק בלימודים בלבד מבלי לעבוד.

 

כיצד ניתן לשלב לימודים ועבודה?

המשימה של לשלב לימודים ועבודה, היא משימה די מאתגרת, המצריכה מאיתנו אורך רוח ונכונות להשקיע ולשמור על ריכוז הן בלימודים והן במקום העבודה. ובאמצעות 3 הדרכים הבאות שריכזה עורכת דין – מירי יעקב גביש, תגלו שלא חייבים להיות בעלי כוחות על כדי ליצור את השילוב המוצלח:

 

לימודי ערב

מתוך הבנה כי ישנו קהל לומדים רב המעוניין לשלב לימודים ועבודה, מוסדות אקדמיים רבים פתחו במיוחד מסלולים גמישים, המרכזים את ימי הלימודים לכמה ימים מרוכזים בשבוע, ואף מסלולים המתמקדים בלימודי ערב, כך ששעות הבוקר פנויות לעבודה.

 

חפשו עבודה גמישה

גם אם מסלול ערב הוא לא רלוונטי עבורכם, הרי שתוכלו לחפש עבודה גמישה- חצי משרה, או משמרות בהתאם למערכת השעות שלכם בלימודים. אמנם לא תתעשרו מעבודה כזו, אך עם התנהגות כלכלית אחראית ונבונה ללא ספק תצליחו לממן חלק ניכר מההוצאות שלכם בתקופת הלימודים.

חשוב לזכור גמישות במקום העבודה היא מאוד הכרחית, היות ולפני תקופת המבחנים תצטרכו יותר זמן לעצמכם ופחות תתפנו לעבודה. כמו כן, בעת תקופת חופשים, תוכלו להשקיע יותר זמן בעבודה.

 

לימודים באופן מקוון

הקורונה אמנם נראית כבר מאחורינו, אך אחד האפקטים של התקופה בה נאלצנו להסתגר בבית היה האפשרות ללמוד מרחוק. כאנשים עובדים, נסו למצוא את מוסדות הלימודים ו/או הקורסים הרלוונטיים המאפשרים למידה מרחוק, וכך תוכלו לשלב היטב בין הלימודים לעבודה ולחסוך זמן יקר.

 

כמה טיפים לסיום

אל תשכחו כי בסופו של דבר, המטרה הסופית שלכם היא, להוציא תואר שיקנה לכם אפשרות להתפרנס בכבוד בהמשך הדרך. באמצעות שימוש במלגות שונות, תוכלו להקל מעליכם את העול הכלכלי ולהתרכז יותר בלימודים. בנוסף, בעת בחירת מקום העבודה, מומלץ לנסות ולאתר מקום בעל זיקה לתחום עריכת הדין, כך שתוכלו לצבור במקביל ניסיון בתחום.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודי משפטים