נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך ללמוד הכל על ניהול רשתות חברתיות

אינסטגרם

החשיפה למידע עברה עם השנים מהתקשורת הממוסדת אל עבר הרשתות החברתיות.

כתוצאה מכך, הפכו הרשתות החברתיות לפלטפורמות אידיאליות לצורך פרסום בקרב משתמשיהן, תוך מתן הזדמנות לחשיפה רחבה גם עבור עסקים קטנים ודלי תקציב.

הסוד לחשיפה מיטבית של העסק, הוא בניהול נכון של נוכחותו ברשתות החברתיות.

 

ניהול רשתות חברתיות – מה זה?

ניהול רשתות חברתיות הוא תחום שלא היה קיים עד לפני מספר שנים, אולם כיום מדובר באלמנט מחייב בניהול של כל עסק. הרשתות החברתיות המובילות – פייסבוק ואינסטגרם, מאפשרות לכל עסק להקים ללא כל עלות, פרופיל או דף עסקי. על ידי שימוש בדף או בפרופיל, באפשרות העסק להגיע לתודעתם של משתמשים רבים.

ניתן לחשוף את העסק למשתמשי הרשתות בשתי דרכים. הדרך האחת, היא על ידי קידום אורגני שמשמעותו פרסום תדיר אודות המוצר אותו משווק בית העסק והרחבת מעגל העוקבים אחרי הפרופיל או העמוד. הדרך השנייה, היא על ידי קניית שטח פרסומי אשר יופיע על גבי הפיד של טווח משתמשים רחב ויחשוף בפניהם פרסומים אודות בית העסק.

 

ניהול עמוד בפייסבוק

הפרסום בפייסבוק נעשה באמצעות פתיחת עמוד פייסבוק או פרופיל פייסבוק. הדרך המומלצת יותר לחשיפת העסק בפייסבוק היא על ידי פתיחת עמוד, מאחר שהוא בעל מאפיינים התואמים את הצרכים של גוף עסקי המפרסם ברשת חברתית.

ניהול עמוד הפייסבוק דורש העלאת תכנים באופן תדיר, הקשורים לפעילות בית העסק. כמו כן, מוטב לעשות שימוש בתמונות של בית העסק או תמונות אילוסטרציה באיכות טובה ובעלות זיקה לתוכן הפרסומים.

 

ניהול פרופיל אינסטגרם

רשת האינסטגרם בנויה על פורמט של מעקב מצד פרופיל אחרי פעילות פרופיל אחר. אופן קידום העסק באינסטגרם מוכוון לחשיפה תודעתית. מנהל פרופיל אינסטגרם עסקי, עשוי להגיע לתודעה של מספר רב של משתמשים, על ידי ביצוע מעקב אחריהם.

בנוסף לכך, עליו ליצור שטף תדיר של העלאת תוכן הקשור לפעילות העסק ולעשות שימוש בעזרים המאפשרים תיוג של פרופילים אחרים, מתוך תקווה למשוך אליו משתמשים שיראו לנכון לעקוב אחר הפרופיל של העסק. ככל שיוגדל מעגל העוקבים של העסק, תגדל החשיפה של כל אחד מהתכנים שיועלו על ידי מנהל הפרופיל.

 

פרסום תכנים בתנועה מתמדת

אחד הדברים החשובים ביותר בעת ניהול רשת חברתית, הוא יצירת רצף פעילות בלתי פוסק. משתמש אשר נכנס לתוך דף פייסבוק ומוצא שהפוסט האחרון הועלה חצי שנה קודם לכן, עשוי לחשוב שהעסק אינו מתפקד. הזנחת שטף הפעילות תיצור ריחוק גולשים מהמוצר, בעוד שפעילות שוטפת תשווה לעסק מעטה של רצינות ומקצועיות.

 

ניהול רשתות חברתיות – לדחוף את העסק קדימה

הרשתות החברתיות מאפשרות לבית העסק להגיע לקהל היעד שלו באופן רציף ויומיומי, להגדיל משמעותית את היקף החשיפה של העסק לכלל האוכלוסייה ובכך להגדיל את פוטנציאל הרווח של העסק. יחד עם זאת, מדובר בתחום הדורש ידע והיכרות עם מאפייני הרשתות החברתיות ומוכנות להשקעה ארוכת טווח.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים