נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך ללמוד לכתוב ברכות מרגשות ושנונות? המדריך המלא

ברכות שנונות

כתיבת ברכה לכל אירוע נחשבת אצל אנשים רבים למטלה מעיקה. רבים מוצאים את עצמם מחפשים ברשת דוגמאות להשראה או דוחים את המשימה לרגע האחרון ובסוף משרבטים משהו סטנדרטי. הדבר נובע מהעובדה שכתיבת ברכות מקושרת בעיניי רבים לסגנון כתיבה גבוה. במאמר זה נסביר כיצד ניתן ללמוד לכתוב ברכות, כך שיהיו שנונות ומרגשות ושמלאכת הכתיבה עצמה תהיה מהנה ולא מרתיעה או מעיקה.

 

אתם לא כותבים לאקדמיה ללשון

הדבר החשוב בלמידה איך לכתוב ברכה שנונה ומרגשת הוא להיפר מהתפיסות השגויות שלכם לגבי האופן שבו ברכה אמורה להיראות. חשוב להבין שאין כל צורך להקפיד על תקינות לשונית בברכה. תזכרו שאתם כותבים למישהו שאתם אוהבים ולציון אירוע משמח ולא לסגל של האקדמיה ללשון עברית. עוד על כתיבת ברכות מרגשות ושנונות ראו כאן באתר של topgreet.

 

אל תנסו להרשים

דבר נוסף שקריטי להפנים, על מנת לכתוב ברכה שנונה ומרגשת הוא שאתם לא עומדים למבחן ואתם לא צריכים לנסות ולהרשים אף אחד. בדרך כלל האנשים שעבורם אתם כותבים את הברכה יודעים היטב מי אתם ומעריכים אתכם, ללא קשר לאופן שבו תתנסחו בברכה זו או אחרת. לכן כתבו את המילים בשפה הטבעית שלכם, מבלי לנסות להיות מישהו שאתם לא.

 

אותנטיות ורגש

זכרו שברכה מרגשת ושנונה יכולה להיות בנויה גם ממילים יומיומיות ואתם ממש לא חייבים לדחוף בה מילים מפוצצות. הברכה צריכה להיות במילים אותנטיות שיוצאים מהלב ונכנסים אל הלב. הדרך לעשות זאת הוא לנסות לבודד את תכונותיו ומאפייניו המיוחדים של מושא הברכה. לאחר שתגדירו לעצמכם מהן התכונות של האדם, יהיה לכם קל לבחור את המילים הנכונות.

 

מבנה וטיוטה

על מנת ללמוד לכתוב ברכה שתהיה שנונה ומרגשת, צריך לעבוד באופן מסודר. אחרי שאתם מעלים על טיוטה את המחשבות והרעיונות שלכם, תחליטו מה יהיה השלד של הברכה וכתבו לעצמכם בנקודות מה יהיה מבנה התוכן בברכה שלכם. תבינו באיזה סדר הייתם רוצים לבטא את הנקודות השונות שלכם וציינו לעצמכם גם את הפרטים הקטנים שכדאי לא לשכוח בסוף.

 

כתיבה סופית

אחרי שניסחתם לכם המילים הנכונות בהתאם למבנה השלד של הברכה תוכלו לכתוב בהצלחה ברכה שתהיה גם מרגשת וגם שנונה, בהתאם לרמת הכתיבה והניסוח האמתית שלכם. תרשו לעצמכם להביע את עצמכם במילים רצופים ללא התלבטויות או הפוגות, על מנת שקו המחשבה שלכם יועבר באופן הטוב ביותר אל הכתב.

 

להשתחרר מתפיסות שגויות

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו בנושא של כיצד ניתן ללמוד לכתוב ברכה מרגשת ושנונה. כפי שציינו, החשש והקושי של רבים לכתוב ברכות שכאלה נובע מתפיסות שגויות, לגבי האופן שברכות אמורות להיכתב מבחינה סגנונית. ציינו שעל מנת להשתחרר מתפיסות אלו, חשוב להיות אותנטיים, לא לנסות להרשים, לעבוד מסודר ולא לפחד לחרוג מעברית תקינה.

ברכות שנונות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים