נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך ללמוד ללכת עם נעלי צעד ראשון

טיול בים

הפעוט מתחיל ללכת לבד! התרגשות גדולה ועכשיו צריך להתאים לו נעלים קטנטנות. איך בוחרים נעליים איכותיות? ואיך עוזרים לתינוק ללמוד ללכת עם הנעלים החדשות?

 

אילו נעלים לקנות?

כשקונים נעלי צעד ראשון חשוב מאד לבחור נעלים במידה המתאימה (ולא להתפתות לקנות במידה אחת גדולה יותר) הנעלים צריכות להיות נוחות, קלילות, ועם סוליה גמישה ויציבה. כדאי לחפש נעליים עם טכנולוגיה שמותאמת לנעלי צעד ראשון כמו זיכרון הנעליים לצורת כף הרגל של התינוק, ועם כריות בולמות זעזועים.

 

איך מלמדים את הפעוט ללכת עם נעלי צעד ראשון?

כשהפעוט לומד ללכת עם הנעלים החדשות חשוב לנו כהורים שהוא יאהב את הנעלים וירצה לנעול אותם, כדי להצליח במשימה חשוב לקנות נעלים איכותיות, אבל זה לא מספיק. כאן מפורטים כמה טיפים שיעזרו לפעוט לאהוב את הנעליים שלו:

 

זמן – מתי לקנות לתינוק נעלי צעד ראשון?

דבר ראשון צריך לקנות לפעוט את הנעלים אחרי שהוא הולך מספר חודשים יחף בבית וללא נעלים.  הפעוטות צריכים ללמוד ללכת לבד בכוחות עצמם ורק אחרי מספר חודשים (2-3 חודשים) שהם הולכים ביציבות וללא נפילות – לקנות להם נעלים.

 

מקום – איפה כדאי שהוא ינעל את הנעליים בפעם הראשונה?

כדאי שהפעם הראשונה שהפעוט נועל נעלים תהיה כבר בחנות עצמה או בסביבתה על מנת שתוכלו לבחון שוב את התאמת הנעליים לתינוק. יתכן שברגע הראשוני התינוק יפחד לנתק את הרגל מהקרקע, אז תנו לו יד, הוא יתנסה במספר צעדים בעזרתכם ואז ימשיך לבד.

 

עניין – מה לומר לילד ואת מי לשתף?

כדאי לעשות עניין ולהראות לתינוק שאנו מתרגשים לקנות לו נעליים, כדאי גם לספר לסבא, לסבתא ולמטפלת על רכישת הנעלים ולשמוח עם הפעוט, מומלץ לומר לו שהוא כבר "גדול" והולך יפה ואפילו להסביר לו שהנעלים נועדו לשמור לו על הרגלים ושאיתם הוא יוכל ללכת לבד. דרכים אלו יגרמו לפעוט לאהוב את הנעליים.

 

בבית או בחוץ? – האם כדאי שהפעוט ינעל את הנעליים בבית?

כדאי לחלק את זמני נעילת הנעליים לבית ולחוץ, כאשר בבית חולצים את הנעלים וכשיוצאים – נועלים אותם. מומלץ שהפעוט ינעל את הנעליים בכל יציאה גם אם הוא כנראה יישב בעגלה כל הזמן, הפעוט צריך ללמוד שלפני שיוצאים מהבית – נועלים נעליים. בנוסף, אחרי שהפעוט לומד ללכת הוא רוצה ללכת כל הזמן ויתכן שתמצאו מקום שהפעוט יוכל לרדת מהעגלה וללכת בכוחות עצמו. אם לפעוט יש נעליים אתם לא צרכים להתלבט ותוכלו להוריד אותו מהעגלה בבטחה.

 

סיכום

כדי שהפעוט יצליח ללמוד ללכת עם הנעלים החדשות אנו צריכים לבדוק אם הפעוט בשל לנעילת נעליים, אם החלטנו לקנות נעלים אנו צריכים להתרגש יחד עם הפעוט, לקנות נעליים איכותיות, ולהקפיד לנעול לתינוק את הנעליים לפני כל יציאה.

 

הורים וילד

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא טיפים ללמידה