נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

דרושים מאתרי נזילות – סקירה על לימודי איתור נזילות

איש שרות

נזקי צנרת, איטום, רטיבות וכל נזק אחר שנובע ממים, הינם מהנפוצים ביותר הנגרמים למבנים שונים מדי שנה, והם נאמדים במיליוני שקלים.

נזקי הרטיבות אינם פוסחים על מבנים חדשים כישנים, ועשויים להגיע אל כל מבנה ומבנה.

לכן, מקצוע פופולרי עם ביקוש גובר הינו מאתרי נזילות.

במאמר שלפניכם נציג רקע כללי על המקצוע, הדרישות ופרטים נוספים.

 

לפני שנצלול למקצוע מאתרי הנזילות עצמו – האם יש לו ביקוש בכלל?

איזו שאלה. כאמור, נזקי המים לא פוסחים על אף מבנה, ומדי שנה מבוצעות אלפי ואף עשרות אלפי בדיקות לאיתור נזילות ורטיבות, הליכים שונים לייבוש רטיבות וטיפול בנזקים, בדקי בית ועוד, בידי מגוון רחב של חברות מקצועיות אשר משתמשות בטכנולוגיות מתקדמות, כמו חברת אינפרטק. מעבר לעבודה בחברת איתור נזילות, ישנה עבודה מגוונת ורחבה גם עם חברות אחרות, ובעיקרן חברות הביטוח השונות. במקרים רבים, לבעלי דירות ובתי ישנו ביטוח דירה ונזקי מים, ולכן, יהיה צורך במאתרי נזילות גם בחברות אלו. לבסוף, אם קיים בכם גם הפן היזמי והעצמאי, כיוון שיש ביקוש רב בשוק, תמיד תוכלו גם לצאת לדרך עצמאית ולהקים את העסק הייעודי שלכם.

לסיכום, ניתן לומר שמדובר במקצוע עם ביקוש רב בשוק, הן בחברות שונות והן בדרך עצמאית.

 

מהו בכלל המקצוע הזה?

מצד אחד, ניתן להניח מן השם מה כלול במקצוע, מצד שני, מי מכם שקורא את המאמר ומנסה להגדיר מה קיים במקצוע, יתקשה לעשות זאת, כיוון שמאתר ובוחן נזילות ונזקי מים הינו תפקיד שכולל בתוכו דברים רבים.

לראייה, החומר העיוני שנלמד בלימודי איתור נזילות מתחיל בהיכרות עם מערכות המים השונות – כמו אינסטלציה ביתית, מערכות ביוב, מערכות הקשורות במי המזגן, בריכות למיניהן, מערכות מים של מבנים תעשייתיים, ועוד. לאחר ההיכרות הבסיסית חשוב ללמוד על הכשלים והליקויים השונים, הרי איתורם הוא שם המשחק. כמו כן, ישנה למידה והיכרות עם הכלים, המערכות והשיטות השונות שעימם מאתרי נזילות עובדים על בסיס יומי, והתאמתם אל הנזקים השונים ושיטות הטיפול.

מלבד החומר העיוני שהוצג לעיל, ישנו גם תרגול מעשי מקיף. ראשית, התרגול יתבצע במסגרת הלימודים עצמם, קרי, בכיתה ובקורס שבו אתם לומדים. לאחר צבירת ניסיון מעשי מספיק רחב, יש מוסדות לימוד אשר מאפשרים לסטודנטים שלהם להתלוות אל בעל מקצוע ולראות כיצד העבודה מתבצעת בפועל. בסופו של דבר, הלמידה הטובה ביותר מתבצעת בעבודה עצמה.

 

המבחן המסכם

בישראל, פועל איגוד מאתרי הנזילות והתרמוגרפיה בישראל, שהינו האיגוד המקצועי בתחום. לצורך קבלת ההסמכה הסופית, שמהווה גם חותמת רשמית וגם תו תקן מקצועי, הלומדים בקורס מאתרי נזילות יידרשו לעבור מבחן מסכם הכולל בדיקות מעשיות הרלוונטיות לעבודה בפועל. לאחר מעבר המבחן, תקבלו את ההסמכה הסופית, ותוכלו להתחיל לעבוד במקצוע פופולרי בעל ביקוש רב בשוק הנוכחי.

 

תיקון צינור

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודי אינסטלציה