נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

הכנה ללימודים לקבלה לאוניברסיטאות הטובות און ליין

תלמידה

התופעה בה סטודנטים ממשיכים לתארים מתקדמים באוניברסיטאות נחשבות בעולם היא לא חדשה.

בראיה עתידית יש יתרון רב לבוחרים ללכת ללמוד בחו"ל.

האפשרויות הנפוצות יהיו: למידה לתואר ראשון, המשך תואר שני בחו"ל לאחר למידה בארץ והאפשרות הנפוצה ביותר היא נסיעה לכתיבת דוקטורט או פוסט דוקטורט.

הסיבות לרצון ללמוד בחו"ל הן רבות, בין אם מתוך רצון להרחבת אופקים וליצירת קשרים אקדמיים או תעסוקתיים בחו"ל, בין אם המחשבה שתואר מאוניברסיטה נחשבת בחו"ל יקנה יתרון בשוק התעסוקתי או האקדמי בארץ, ובנוסף, בפקולטות מסוימות באוניברסיטאות בארץ, הרוצים להמשיך באקדמיה כמרצים, לא יוכלו לעשות זאת אלמלא ילמדו תארים מתקדמים בחו"ל.

ישנם מספר מבחנים נפוצים הנדרשים כדי להתקבל למוסדות האקדמיים בחו"ל:

 

SAT

בחינת ה- SAT היא בחינה אשר מטרתה לבחון את היכולות הלימודיות של המועמדים לתואר ראשון. בחינה זו מקבילה למבחן הפסיכומטרי המוכר. כדאי לדעת כי גם בארץ ברוב מוסדות הלימוד יכירו לכם בתוצאות מבחן זה. לכן, במידה ואתם בשלב ההתלבטות האם בכלל כדאי ללכת ללמוד בחו"ל אך עוד לא החלטתם סופית, תדעו כי באפשרותכם להיבחן ולאחר מכן להשתמש בציון לאוניברסיטאות בארץ. הבחינה, מחולקת לשלושה חלקים עיקריים בתחומי הכתיבה הקריאה והמתמטיקה ומשמשת כרטיס כניסה למגוון רחב של מוסדות אקדמיים. היא מתקיימת שבע פעמים בשעה בארצות הברית, שש פעמים בישראל ובארצות נוספות בעולם.

 

GMAT

מבחן ה- GMAT, הינו מבחן הנדרש על מנת להתקבל לפקולטות למנהל עסקים בכל העולם. אופי המבחן דומה מאוד למבחן הפסיכומטרי, הוא כתוב בשפה האנגלית ומטרתו למדוד את היכולות הכמותיות של הנבחן הנמצא תחת לחץ זמנים. נדרש לעמוד בציון סף שבלעדיו לא ניתן להתקבל לתואר האמור.

 

TOEFL

בחינת ה- TOEFL בוחנת מועמדים שלא דוברי אנגלית כשפת אם, מטרתה היא לבחון את מועמדותם לקבלה לתכניות בין לאומיות הנלמדות רק בשפה זו. לרוב, מבחן ה- TOEFL יידרש ביחד עם מבחנים נוספים כאשר באמצעותו וועדת הקבלה תבחן האם המועמד מתמודד בהצלחה עם תכנים אקדמיים ומקצועיים באנגלית.

 

GRE

מבחן ה- GRE הנו מבחן ממוחשב הנדרש ממועמדים לקבלה ללימודים לתואר שני ושלישי בארצות שונות. המבחן נחשב כקשה וההמלצה היא להתכונן אליו כראוי. הוא כולל בתוכו חלק מילולי, כמותי וכתיבה. אלו בוחנים חשיבה מתמטית, מילולית ויכולות ביטוי של המועמד. הרמה האקדמית היא גבוהה מאוד והוא מתבצע בשפה האנגלית.

לסיכום, קבלה למוסדות אקדמאיים בחו"ל יכולה להיות תהליך מפרך הדורש מחשבה, למידה ובדיקה מעמיקה מראש של תנאי הקבלה, תנאי הבחינות ואופן ההתכוננות. ישנם מקומות רבים המציעים קורסי הכנה למבחנים השונים, בהתאם למצבכם, כדאי לבדוק מי יוכל לסייע לכם באופן הטוב ביותר. באתר: https://www.yedaplus.co.il, תוכלו למצוא מידע מפורט המסביר על המבחנים השונים ויפנה אתכם לקורסים מומלצים בהתאם.

 

תלמיד

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא למידה אינטרנטית
תורת הפנג שואי היא סינית עתיקה
מה זה פנג שואי ועל מה זה משפיע

תורת הפאנג שוואי היא מערכת סינית עתיקה המתמקדת ביציבה וזרימת האנרגיה בסביבה הפיזית כדי ליצור מרחבים פונקציונליים ונעימים. היא