נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך לנצח בתביעת רשלנות רפואית

geraldoswald62 / Pixabay

עבור רוב האנשים הרופאים הם אנשי מקצוע שניתן לסמוך עליהם בעיניים עצומות. כולנו יוצאים מנקודת הנחה שהם למדו את הדברים לעומק, עשו התמחות של כמה שנים טובות ולכן ברור שהם יודעים מה הם עושים. עם זאת, אנחנו שוכחים שגם הרופאים, ואפילו מנהלי המחלקות המפורסמים, הם בסך הכול בני אדם. משמעות הדברים היא שלצערנו כל רופא עלול להתנהג בצורה רשלנית וזה אומר שכל אחד מאתנו חשוף לפגיעה. זה נשמע לכם מוכר? גם אתם נפגעתם ונכנסתם לסטטיסטיקה של האנשים שחוו רשלנות רפואית? אם כך, ברור מדוע אתם לא מתכוונים לוותר ומדוע אתם חושבים על תביעה. מה שכן, חשוב להבין שבכל שנה מוגשות לא מעט תביעות רשלנות רפואית בישראל, וכמובן שגם לרופאים יש עורכי דין מצוינים. לכן נשאלת השאלה איך בכל זאת אפשר לנצח בתביעות מהסוג הזה ומה באמת צריך לעשות כדי לקבל את הפיצוי שמגיע לכם?

 

בחרו עורך דין מתאים

יש לא מעט פרטים שיקבעו האם תנצחו בתביעה הקרובה או לא, אך אין עוד נתון חשוב כמו השאלה בידי איזה עורך דין אתם מפקידים את המשימה. לכן אנחנו מאוד ממליצים לכם לבדוק את הנושא הזה לעומק, כי מה פתאום שתפקידו את התיק שלכם בידי מי שאין לו מספיק ניסיון בתחום הזה? או בידי מי שאין לו באמת מספיק הצלחות מהעבר? לכן, כאשר אתם מחפשים עורך דין לענייני רשלנות רפואית, חשוב מאוד לעשות מחקר רציני אודותיו. בדקו, לדוגמא, האם יש לעורך הדין שלכם מוניטין בתחום הזה? והאם הלקוחות האחרים שהוא ייצג בתביעות רשלנות רפואית באמת יצאו מרוצים? האם אותו עורך דין ניצח עבור לקוחותיו גם תיקים מורכבים שנראו בעייתיים בתחילת הדרך? שווה להתעמק בדברים ולבדוק כל מה שנראה לכם רלוונטי, כי אם אתם יכולים לבחור עורך דין מקצועי ומוביל, מה פתאום שתתפשרו על פחות מזה?

לנצח בתביעת רשלנות רפואית
לנצח בתביעת רשלנות רפואית

משך התהליך

אם זו הפעם הראשונה בחייכם שאתם מתמודדים בתביעה משפטית מול מישהו או מול גורם מסוים, ברור שאתם לא באמת יודעים למה לצפות. עולם המשפט בישראל מתנהל בקצב שלו ויש תקופות שבהן העומס רב מאוד. לכן, גם אם אתם בוחרים את עורך הדין הטוב ביותר שקיים, חשוב מאוד שתכינו את עצמכם לתהליך שלא באמת יסתיים תוך יום-יומיים. תביעות של רשלנות רפואית אלה בדרך כלל תביעות מורכבות שכן יש צורך להוכיח מה באמת קרה, מה באמת עשה הרופא ואיך היה מתנהג כל רופא סביר אחר. מצד שני, ולמרות שלא פעם התהליך המשפטי הזה עלול להיות מתיש, אם באמת נפגעתם, מה פתאום שתוותרו על הפיצוי שמגיע לכם? כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין מתקדם ולצאת למאבק, כי אם הרופא פגע בכם בגלל רשלנות, אין ספק שמגיע לכם פיצוי הולם.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי