נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

מהי רשלנות רפואית בבית חולים?

מושג רשלנות רפואית

בתי החולים בישראל עמוסים לעייפה, בעיקר בעונת החורף, אז פורצות מחלות מדבקות כגון שפעת וקורונה על כל סוגיה וזניה. אולם עומס יתר אינו תירוץ לקבלת יחס רשלני המסכן את חיי המטופל. כאשר מדובר על רשלנות בבתי חולים רוב המקרים מתמקדים בטיפול שטחי ולא ממצה אשר גרם לפיספוס מצבים רפואיים מורכבים שגרמו להתדרדרות קשה במצבו של מטופל, עיכוב משמעותי בהגעת איש צוות רפואי למאושפז במצוקה או טעות במתן תרופה או במינונה. במאמר זה נדון בשאלה מהי רשלנות רפואית בבית חולים ומה ניתן לעשות בנידון

 

רשלנות רפואית בבית חולים

בתי חולים נוטים להאשים את המחסור בכוח האדם ובעומס הרב כאשמים העיקריים במקרים שבהם הם עומדים על דוכן הנאשמים ברשלנות רפואית. חשוב לזכור שלמרות הטענות המוצדקות הללו, אי אפשר לפטור אותם מחוסר אחריות לרשלנות רפואית. כל מטופל המגיע לבית החולים הינו עולם ומלואו, אדם בעל משפחה וחברים היקר לליבם של אנשים רבים, ואין שום סיבה שתצדיק יחס מזלזל ורשלני למצבו הבריאותי רק בשל מצוקת כוח אדם במחלקות השונות. אם גם אתם נפלתם קורבן לרשלנות רפואית בבית החולים אל תישארו להתמודד לבד, לעורך דין רשלנות רפואית לחץ כאן .

 

מהי רשלנות רפואית בבית חולים?

בתי החולים בישראל בנויים כדי לקלוט כמות נכבדת של חולים, ועליהם מוטלת האחריות לגייס מספיק עובדי רפואה כדי לעמוד גם בעומסים חריגים, בעיקר בעונות החורף והסתיו, אז גודשים את המחלקות הסובלים ממחלות ריאה, שפעת וקורונה. אך גם מחוץ לעונת החורף, ישראל הינה מדינה אשר עשויה למצוא את עצמה בכל עת בלב מערכה מלחמתית עם מאות ואלפי נפגעים, ובתי החולים אמורים להיות ערוכים לכך. מן הסיבה הזו, טענותיהם של בתי החולים על עומס רב שגרם לרשלנות לא תמיד מתקבלים, ובאמצעות עורך דין לרשלנות רפואית בקיא ומיומן ניתן יהיה להוכיח כי אין קשר בין מצוקת חוסר כוח האדם ובין הרשלנות. זכרו, כאשר אתם מגישים תביעה מוצדקת לבית המשפט, אתם לא רק דואגים לפיצוי הולם על הנזקים שנגרמו לכם עקב הרשלנות, אתם גם מסייעים לסלק מן המערכת עובדי רפואה רשלניים שלא מתאימים לעבוד בה.

 

כיצד ניתן להוכיח רשלנות רפואית בבית חולים?

כאשר מדובר ברשלנות רפואית בבית החולים חשוב לזכור שכל מקרה הינו לגופו. חשוב להתמקד במהירות התגובה לנפגע על ידי הצוות הרפואי, האם הבדיקה שנערכה לו היתה מקיפה וממצה, האם התייחסו לתלונותיו על כאבים ותחושה רעה, האם ננקטו כל האמצעים הרפואיים על מנת להביא לאבחון מלא ושלם של מצבו הבריאותי לרבות בדיקות, הפניות והמשך מעקב, והאם מתן התרופות היה מדוייק ונכון מבחינת המינון וההתאמה למצבו הבריאותי של המטופל ( לרבות התייחסות לאלרגיות ורגישויות שונות ). בנוסף, חשוב לוודא כי מי שבדק למעשה את המטופל היה מוסמך לכך, כבר קרו מקרים שבהם מתלמדים לרפואה בדקו מטופל ללא השגחת רופא אחראי, ושגו באבחנה.

 

מה עושים במקרה של רשלנות רפואית בבית החולים?

במידה ואתם חוששים כי אתם או יקירכם נפלו קורבן לרשלנות רפואית בבית חולים לאחר שקריאת המצוקה שלהם לא נענתה בזמן סביר, כאשר החלטות הרופא או הצוות הרפואי היו שגויות ולא התאימו למצב הרפואי הנוכחי, אם היתה טעות או שגיאה באבחון המצב הרפואי של המטופל, במתן התרופות או במינונן, או שהרופא שבדק את המטופל עשה זאת כלאחר יד ובחוסר סבלנות ולכן לא אבחן באופן מלא את מצבו הבריאותי, חשוב שתפנו למשרד מוביל לרשלנות רפואית כגון משרד עורכות הדין חדיד הלד כדי לקבל מענה מלא וליווי צמוד לאורך כל התהליך.

רשלנות רפואית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי