נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

מטבח לבן או מטבח שחור- מה עדיף?

מטבח לבן ושחור

מטבח הוא החדר בבית שבו כל אחד עובר מספר פעמים ביום, הוא גם המקום שאורחים לרוב לא יפספסו. לכן יש לו חשיבות גדולה בעיצוב ובאמירה של הבית. לכן לכל פרט בעיצוב יש משמעות, בוודאי לנושא הצבע. לכן השאלה מטבח לבן או מטבח שחור- מה עדיף ? היא שאלה שיש לענות עליה בכובד ראש.

 

מה המטבח שלך אומר עליך ?

מטבח הוא משהו שיש בכל בית. וזה מדהים לחשוב מה המטבח שלנו אומר על כל אחד מאיתנו. המטבח של כל אחד ואחת בלי שנהיה מודעים לכך ברוב המקרים אומר עלינו לא מעט. הוא בדרך כלל תואם את האישיות שלנו בהרבה מובנים. הוא מדגיש תכונות מסוימות ומעלים אחרות, הוא יכול להיות צעקני או שקט ורגוע. הוא יכול להיות מאד פרקטי ויעיל, והוא יכול להיות גם מרהיב מקרין רושם רב.

המטבח של כל אחד מאיתנו הוא עולם ומלואו. החל מתכנון הפרטים הקטנים, גודל הארונות, שקעי החשמל, התאורה ועוד פרטים קטנים גדולים. המטבח עבור רובנו שהו חדר משפחה לכל דבר ועניין שבו למעשה מתקיימים המפגשים המשפחתיים, בעוד שאצל אחרים הוא מעין מוצג מוזאוני מרשים שכמעט לא נעשה בו שימוש.

בהרה מאד מקרים עיצוב המטבח בא לספר על האופי של בעל הבית, מה הן התכונו החשובות לו, מה הוא האופי ומה הוא רוצה לספר לאורחים שמגיעים אליו. מטבח הוא עולם ומלואו.

מטבח, הפנים הייצוגיות של הבית

בדרך כלל המטבח לא נחשב בשלב הראשון כחלק החשוב בעיצוב הבית, אבל שמגיעים לעצב אותו מבינים שהמטבח הוא חלק אינטגרלי רב משמעות בבית. בעיקר עם המטבח מחובר בחלל אל שאר חלקי הבית. לכן חשוב להחליט בזמן העיצוב, מטבח הוא פריט עיצוב או החלק  הכי שימושי בבית.  דמיינו לעצמכם בתים נוצצים המטבח בהם לא מאפשר לכם להוריד ממנו את העיניים, המטבח נראה כמו מוצג מודרני במוזאון. אך הוא לא אחת משמש כחדר האירוח המרכזי של הבית, שם שותים קפה בשקט, או אוכלים משהו קטן, המטבח הוא הרקע לחים שלנו.

 

מטבח לבן או מטבח שחור- מה עדיף ?

כאשר אנו באים לקבל החלטה עיצובית משמעותית כמו עיצוב המטבח ובעיקר הצבע שלו אנחנו רוצים להביא בחשבון את כל האלמנטים. רבים עוסקים בשאלה מטבח לבן או מטבח שחור- מה עדיף ?

בכדי לענות על השאלה הלא פשוטה הזאת בכלל כדאי לערוך מעין השוואה קטנה במספר פרמטרים:

אמירה עיצובית – מטבח הוא אמירה עיצובית, אם תבקשו מטבח צעקני יותר, כזה שיראה לא שגרתי ומיוחד, צבע שחור יעשה את העבודה. מנגד מטבח לבן ישדר קלאסה, רוגע ושלווה, מטבח לבן שיש לבן בפרביטל, הם מסוג השילובים שקשה להסביר כמה הם אמירה קלאסית ובעלת משמעות.

מה אחרים יגידו ? אם מעניין אתכם מה אחרים חושבים, אז מטבח שחור ככל הנראה יעשה את העבודה. מטבח לבן לרוב ישמור על קו נקי וקלאסי המתאים יותר לאנשים מיושבים יותר וכאלו שיש להם פחות צורך בהחצנה.

פנים מטבח מודרני

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי