נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך ללמוד להיות מקצועי בחקירות

שוטר

אין חכם כבעל הניסיון. ניסיון וותק הם הפרמטרים הקובעים את מידת המקצועיות של החוקר הפרטי.

חוקר שיש לו עבודות רבות, לומד במשך השנים כיצד להסוות את עצמו וכיצד לבלוש, אך נדרשים לו גם כישורים נוספים.

המאמר יפרט כיצד לומדים להיות מקצוענים בחקירות.

 

הפנתר הוורוד

כדי להיות "פנתר" בתחום החקירות חייב חוקר פרטי מקצועי גם ניסיון וכישורים נוספים אישיותיים.

חוקר בעל רישיון והסמכה שלמד במשך 3 שנים והתמחה 5 שנים במשרד חקירות, מייצר לעצמו מומחיות במעקב אחר אנשים, הסוואה, שימוש בציוד חדשני, מכשור מתקדם והרכבת השלם מכל החלקים והפרטים הקטנים שאסף.

הוא למעשה מגבש את הכל לעיסה אחת וכך יכול לראות את התמונה בשלמותה. מלבד הניסיון, נדרשים מהחוקר גם כישורים כמו:

יצירתיות, הכלה, קשיחות, ריכוז, סבלנות, אדיבות ושמירה על דיסקרטיות.

אנשים שאין להם סבלנות לשבת שעות רבות ולבלוש אחרי בעל הבוגד באשתו, לא יתאימו למקצוע גם אם יצליחו בלימודים המכשירים את החוקרים הפרטיים.

גם אדם שלא מסוגל לשמור על דיסקרטיות או עובד במקביל בין שני משרדי חקירות או שיש לו ניגוד עניינים, לא יכול לעבוד במקצוע.

כדי להיות מקצועי בתחום, החוקר הפרטי חייב לשמור על אתיקה מקצועית ולא להתבלבל.

 

הכשרתו של חוקר פרטי

לפני קבלת הרישיון מטעם משרד המשפטים, החוקר חייב לעבור התמחות של מספר שנים במשרד חקירות עם ליווי צמוד של חוקרים מנוסים. רק לאחר ההתמחות הוא יכול לקבל רישיון לעבוד בתחום במידה ועבר בהצלחה את מבחן האתיקה המקצועית וחוקי ישראל של משרד המשפטים. חוקר פרטי שקיבל הסמכה יכול גם להצטרף לארגוני החוקרים הפרטיים כחבר.

מדוע חשוב לבחור בחוקר עם הכשרה? – כאשר אתם נמצאים בהליך משפטי ומשכירים חוקר פרטי לצורך איסוף חומר ראייתי שיהיה קביל בבית משפט. רק חוקר מוסמך יכול לספק לכם חומרים שיהיו קבילים. בית המשפט לא יקבל חומרים וראיות מחוקר שאינו מוסמך.

 

קורא את תמונת המצב

חוקר פרטי מקצועי מסוגל לקרוא מצבים עם סימני שאלה שלא ציפינו שיופיעו בעת החקירה. תמיד יש הפתעות בחיים ודברים עלולים להשתנות ולהפתיע. למשל, אדם הפונה לחוקר פרטי כדי לחקור אם הצד השני מנהל רומן, לפתע יכול לגלות שהצד השני חי חיים כפולים, מחזיק בנכסים נוספים, חשבונות בנק זרים ואולי אפילו במשפחה נוספת בתאילנד. מכורח הנסיבות, יש להביא ללקוח את המידע המדויק ביותר ולהרכיב פאזל מכל תוצרי החקירה בה התגלו דברים חדשים ומפתיעים. כדי להיות מסוגל להרכיב את תמונת המצב ולדעת כיצד להביא את התוצאות ללקוח, יש להיות מקצועי ומיומן. חוקר פרטי בתחילת דרכו אינו מומחה עדיין למצבים לא שגרתיים. ככל שישתפשף יותר בתחום, כך גם ייראו התוצאות. לסיכום, בחירת משרד חקירות מקצועי צריכה להיעשות בקפידה ובאמצעות הצלחות מוכחות והמלצות.

 

איש חקירות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים