נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מתקני הרמה – האם יש צורך בלימודי רישיון מסוים?

במת הרמה

כיום, כבר לא ניתן למצוא מפעלים או מחסנים שאין ברשותם מתקני הרמה, הנקראים גם במות הרמה.

מתקני הרמה הם פתרונות נוחים ויעילים להעלות אנשים לגובה על מנת לבצע עבודות מסוימות.

על מנת להפעיל מתקן הרמה אמנם אין צורך ברישיון ספציפי למתקן, אך כן יש מספר דברים שהמפעיל צריך ללמוד, ותקנים שהוא צריך לעמוד בהם.

לפניכם מה שצריך לדעת על מתקני הרמה – האם יש צורך בלימודי רישיון מסוים?

 

מהו מתקן הרמה?

מתקן הרמה הינו מתקן אשר מעלה לגובה את הבמה שמותקנת בסוף עליו. על הבמה ניתן להעלות בבטחה אנשים (כמות האנשים תלויה במתקן הספציפי – ברוחבו ובמשקל הנשיאה שלו) אשר יוכלו לבצע עבודות מסוימות בגובה. אדם על מתקן הרמה יוכל לבצע בגובה שלל פעולות בהתאם לצרכים שלו או של החברה כגון עבודות בנייה, תחזוקה, חקלאות וכן האלה. על מנת ללמוד עוד על מתקני הרמה ואף לרכוש או להשכיר ניתן לחפש באתרים מסוימות באינטרנט כגון מתקני הרמהhttps://www.lifter.co.il.

 

הסמכה

על מנת להיות מוסמך להפעיל מתקן הרמה יש מספר דברים אשר המפעיל צריך לקיים ולעבור. כאמור, אין רישיון ספציפי להפעלת במת הרמה אך מאידך יש צורך לעמוד במספר דרישות.

 

הדרכה

על מנת להפעיל מכונת הרמה, אדם צריך לעבור הדרכה. את הדרכה זו יעביר מי שמנוסה בהפעלה זו, כלומר אדם מקצועי שיש לו ניסיון של שנה אחת או יותר. ההדרכה תכלול הסברים על שמירה מסיכונים בעבודה, הוראות הפעלה ותחזוקה של המכונה.

 

מינוי

על פי חוק, עובד צריך להתמנות כדי לעשות תפקיד זה. על מנת להתמנות, על העובד:
1. למלא טופס מינוי לפני הפעלת המכונה.
2. להתמנות על ידי אדם בעל סמכא לעשות כן. אנשים אשר יכולים למנות מפעיל ובכך לאשר לו לבצע את עבודתו – תופש המפעל, הבעלים של אותו מתקן, מבצע הבניה ומנהל המחצבה.

 

גיל

על המפעיל להיות בגיר, כלומר שמלאו לו לפחות 18. אחרת, אם האדם אינו צעיר מכך הוא אינו יכול להיות מפעיל מתקן הרמה עד שיגיע לגיל המיועד.

 

הבדלים בין במות הרמה

לכל במות ההרמה יש תכלית דומה, אך הן נבדלות במספר היבטים:
1. גובה – לכל מתקן יש את מגבלות הגובה שלו, ואין אחד קבוע לכולם.
2. משקל – במות שונות יכולות לשאת משקלים שונים של אנשים ציוד.
3. סוג – ישנם מספר סוגים למתקני הרמה. יש במות הרמה אשר הזרוע המרימה הינה חשמלית. סוג אחר של במות הם עם זרוע הידראולית, ויש גם ידניות.
4. שטח העבודה – הבמות יכולות להיבדל בסוג השטח עליו הן יכולות לעבוד למשל אם הן יכולות לעבוד רק על משטח ישר או יכולות לעבוד גם על משטחים בעייתיים יותר, כמו על שטח עם אבנים.

 

מנוף

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים