נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך ללמוד לנהוג על משאית ומה ההבדל מרכב רגיל

איך ללמוד לנהוג על משאית ומה ההבדל מרכב רגיל

לימודי נהיגה על משאית יכולים להיות מדהימים ממש. מדובר במקצוע מעניין הדורש חוכמה, זהירות ויכולת נהיגה לא פחות ממושלמת. זה מקצוע שניתן להתפרנס בו בצורה מאד יפה ולאורך שנים. בנוסף זה מקצוע שתמיד יש לו ביקוש, ולא נראה זה הולך להשתנות בקרוב.

הובלה של דברים ממקום אחד לשני – תמשיך להיות חלק ניכר מהצרכים האנושיים, לעוד שנים ארוכות. אז אם אתם אוהבים לנהוג – וגם טובים בזה, אם יש לכם יכולת טכנית גבוהה ואתם יודעים לשמור על בטיחות בדרכים, מאד יכול להיות שלהיות נהג משאית יהיה מקצוע מעולה עבורכם.

מתעניינים בתחום? ראשית חשוב לדעת שיש הבדלים גדולים בין נהיגה על משאית לבין נהיגה על רכב רגיל. נהיגה על משאית מצריכה כמובן רשיון מסוג אחר ורשיון על רכב לא יספיק במקרה הזה. המאמר הזה נכתב כדי לעשות לכם סדר בכל מה שחשוב לדעת על איך ללמוד נהיגה על משאית. אנחנו נתמקד בעיקר במשאיות עד  12 טון שכן זה תהליך יחסית פשוט ונוח. אז תעלו הילוך כי מתחילים!

 

רישיון למשאית עד 12 טון – למי זה מתאים?

רישיון למשאית עד 12 טון הנקרא גם רישיון למשאית דרגה C1, יתאים לעבודה במקומות כגון חברות לשליחויות והפצה, הובלות קטנות או מקצועות צבאיים שונים. הוצאת הרשיון דומה מאד לרשיון על רכב פרטי ולכן התהליך לא מורכב מדי ומתאים לאנשים שרוצים לשדרג את ההכנסה שלהם, מבלי לעבור לימודים מאד ארוכים ומייגעים.

בסיום תהליך הלימודים רוב הנהגים החדשים ישתלבו בחברות שיש להם צורך בנהגי משאיות על 12 טון, למרבה השמחה ישנן חברות רבות בשוק הזקוקות לנהגי משאיות ולכן סביר שתהליך מציאת העבודה לא יהיה מורכב מדי.

רישיון למשאית עד 12 טון – למי זה מתאים

מעוניינים להתחיל ללמוד – הכירו את התנאים המקדימים!

טופס ירוק

תתבקשו להוציא טופס ירוק מאשר כי אתם כשירים לנהוג על רכב זה מבחינה רפואית. את הטופס אפשר להוציא בצורה ממש פשוטה אצל רופא המשפחה שלכם.

 

בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט

עיניים טובות הן אחד הדברים הכי חשובים לנהיגה בכלל, ולנהיגה במשאית בפרט. תצטרכו לעבור בדיקה המאשרת את הראייה שלכם. יכול להיות שתגלו שאתם צריכים משקפיים בזמן הנהיגה – וזה בסדר גמור רק תדאגו להיות איתם כל הזמן.

 

מבחן עיוני

כמו התאוריה של רשיון רגיל גם כאן צריך לעבור מבחן עיוני המוודא שאתם יודעים ומכירים היטב את חוקי התעבורה השונים שיש בארץ. בתור נהגי משאית חשוב מאד להכיר את כל החוקים על כל הפרטים הכי קטנים.

מעוניינים להתחיל ללמוד – הכירו את התנאים המקדימים!

האם אפשר להתחיל ללמוד אם אין לי רשיון?

התשובה לשאלה הזו היא כן בהחלט! אורך הלימודים משתנה בהתאם למצב הרשיון שלכם, במידה ואין לכם רשיון בכלל תוכלו להתחיל את התהליך, פשוט תצטרכו יותר שיעורים במצטבר. אז אם אתם רוצים לנהוג במשאית – לכו על זה. מצאו בית ספק מקצועי ומצוין ותהנו מלימודים מעניינים ומקצוע מבוקש. בהצלחה!

איך ללמוד לנהוג על משאית ומה ההבדל מרכב רגיל

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים