נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

קורס יודאיקה – האם ניתן ללמוד את התחום ברמה מקצועית?

היהדות מהווה דת עם מספר חגים רב ומסורת רבה. מדובר בעצם בדת המונותאיסטית הראשונה אשר מזיקה בהיסטוריה רבה ומעניינת ולכן היא גם מלווה באומנות רבה. המשיכה לאמנות היהודית מתחזקת עם השנים והיא מזכירה לנו את המסורת באופן תדיר. כתבי קודש, מנורות ומוצרי יודאיקה רבים הפכו לעיצוב של המון בתים במדינת ישראל ובעולם בכלל. אחת התופעות שעולות בשנים האחרונות הנה עליה במספר מעצבי היודאיקה בכל שנה. אז האם ניתן ללמוד את התחום ברמה מקצועית? בואו ננסה לעשות קצת סדר.

 

מה זה בכלל יודאיקה?

מדובר בתחום שאת מקורו קשה מאוד למצוא ולדעת. הטענה הראשונית הנה שיודאיקה הנו שם שני לתשמישים של קדושה לעומת אחרים הטוענים כי מדובר בכינוי הזרים לאמנות של היהודים. יש הסכמה אחת בנוגע לכך והיא שמקור השם קשור ליהדות ומשמעותו קשורה ליהדות. משמעות נוספת שישנה הנה משמעות מסורתית הכוללת את תשמישי הקדושה והחפצים השונים שנמצאים מדורי דורות בעם היהודי.

 

אז מדובר באומנות המיועדת לאנשים דתיים בלבד?

ישנה איזושהי סטיגמה על כך שרק דתיים יחזיקו חפצי יודאיקה בבית אבל מדובר פשוט בסטיגמה שאינה נכונה ואינה מבוססת. אם אדם שם מזוזה בכניסה לבית אינו הופך אותו לדתי, ולהחזיק חפצי יודאיקה שווה ערך ללהחזיק פריטי אומנות אחרים. אנשים רבים בוחרים לרכוש מוצרי יודאיקה שונים כגון מנורות, פמוטים, מגני דוד ופסיפסים יהודיים אשר מהווים כלים לעיצוב הבית וחלקם אפילו פרטי אספנות יקרי ערך. רבים מהאנשים ברחבי העולם בוחרים לרכוש מוצרים מסוג זה, ופחות מ-50 אחוזים של מוצרי היודאיקה מוחזקים בישראל.

 

אז האם ניתן ללמוד את התחום באופן מקצועי?

חשוב להדגיש שהרבה מן האנשים שעוסקים בתחום משתמשים בזכוכית כחומר גלם. הזכוכית הנה חומר גלם מעולה המתאים לכל עונות השנה, הוא גמיש במיוחד והוא יכול להתאים לכל בית. את מוצרי היודאיקה ניתן להכין מזכוכית, וניתן כמובן להכין משאר חומרי הגלם את מוצרי יודאיקה. היום ניתן ללמוד לבצע עיצוב בחומרי הגלם השונים באופן מקצועי דרך מקומות רבים הנותנים מענה. חלק ממקומות אלו אפילו מחזיקים בקורסים יעודים לאומנות יודאיקה, אשר נותנים את הכלים ליצירת אומנות יודאיקה מקצועית ונהדרת.

לכן אם אתם מעוניינים להתחיל ללמוד את התחום באופן מקצועי ישנן דרכים רבות וטובות ללמוד ותחומים רבים הן בעיצוב והן בשמאות יודאיקה. מחיפוש קצר בגוגל ניתן למצוא מספר רב של בתי ספר הנותנים את הכלים לשם כך, ניתן למצוא גם מידע רב על התחום והכי חשוב דוגמאות ויצירות יודאיקה מפורסמות יותר ומפורסמות פחות. אם אתם מעוניינים להפוך את התחביב למקצוע הדרך היא לפניכם וכל שעליכם ללמוד הוא כיצד לעצב באופן מקצועי ואיכותי.

 

נרות

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא טיפים ללמידה