נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

אילו מבחנים צריך לעשות בדרך לרישיון סקיפר

כלי שייט

להשיט יאכטה זה משהו שנראה לך מעיין? תמיד רצית להיות סקיפר שבסופי שבוע יכול, בהתאם לחוק, לקחת יאכטה ולצאת להפלגה? או שאולי אתה חולם להיות סקיפר כמקצוע לחיים? כך או כך, אתה בוודאי יודע שאתה חייב להוציא לעניין הזה רישיון, וכפי שקורה לגבי כל הרישיונות האחרים, גם כאן יש כמה מבחנים שאתה חייב לעמוד בהם.

 

כל הדרישות לקבלת רישיון סקיפר

חשוב לדעת שכל מי שרוצה להיות סקיפר צריך לעמוד בכל הדרישות הבאות, ללא יוצא מן הכלל: הנבחן חייב להיות מעל גיל 18, הוא חייב לעמוד בהצלחה ב4 מבחני תיאוריה, צריך לעשות טסט מעש וקורס עזרה ראשונה שכולל 22 שעות. צריך, בנוסף לכל אלה, גם אישור רפואי כללי ובדיקות ספציפיות של שמיעה וראייה. המבחנים כוללים תיאוריות שונות וגם חלקים מעשיים, ולכן ברור מדוע אי אפשר להיות סקיפר בלי קורס מקצועי וכמה שיותר מעמיק.

 

בחירת הקורס המתאים

עוד לפני שאתה פונה אל בלו וויב קורס סקיפרים, כדאי שתבין את המשמעות של הקורס. זה בכלל לא משנה אם אתה רוצה להשיט את היאכטה להנאתך בסופי השבוע או שאתה רוצה להתפרנס מהמקצוע הזה. מה שבטוח זה שכדאי לך לעשות קורס מעמיק ורציני. מדובר על עניין משמעותי ביותר, כי לצאת אל לב הים, גם אם זה רק בגבולות מדינת ישראל, זה משהו שדורש אחריות ומקצועיות. לכן, למרות שיש בוודאי גם קורסים זולים פה ושם בישראל, חשוב לבחור את הקורס הכי טוב שקיים ולא את הקורס הכי זול. בסופו של דבר, המטרה שלך היא בוודאי לצאת להפלגות שונות ולחזור בשלום, וזה נכון בין אם אתה יוצא להפלגות כאלה עם בני המשפחה ובין אם אתה יוצא עם אנשים שאתה לא מכיר. לכן יש טעם לברר האם הקורס שאליו אתה נרשם נחשב למקצועי וטוב, מה בדיוק הוא כולל, כמה זמן הוא נמשך והאם זה קורס שכולל חלק עיוני וחלק מעשי.

 

האם מדובר על השקעה כלכלית גדולה?

זה ברור שאם אתה חשוב להיות סקיפר כמקצוע לחיים, תהיה מוכן להשקיע בלימודים יותר כסף, כי הרי לימודים הם השקעה לעתיד. מצד שני, אם בסך הכול מדובר על תחביב ועל רצון להפליג קצת עם היאכטה המשפחתית, מה פתאום שתהיה מוכן לשלם על הקורס הזה הון עתק? כדאי לדעת שבכל בית ספר שבו מתקיימים קורסים כאלה יש מחירים שונים ולכן שווה לבדוק את העניין הזה לעומק. מה שכן, שכפי שהזכרנו לעיל, לא תמיד המחיר הזול ביותר הוא גם הכי משתלם. אתה צריך להרגיש, בסופו של דבר, שאתה יודע לא רק לתפעל טכנית את היאכטה אלא גם מרגיש אותה, שולט בדברים ויודע איך להגיב במצבי חירום. לשם כך יש לעשות קורס סקיפר כמה שיותר מקצועי, אפילו אם זה יעלה לך קצת יותר.

סירה
סירה
אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודי מקצוע
תורת הפנג שואי היא סינית עתיקה
מה זה פנג שואי ועל מה זה משפיע

תורת הפאנג שוואי היא מערכת סינית עתיקה המתמקדת ביציבה וזרימת האנרגיה בסביבה הפיזית כדי ליצור מרחבים פונקציונליים ונעימים. היא