נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 דרכים ללימוד קריאה בגילאי הגן

לקרוא ראשית

ילדים, במיוחד בגילאי גן, הם כמו ספוג. הם סופגים אליהם מידע מהסביבה ומיישמים אותו בעצמם. אלו הגילאים שהכי קל ללמד ילדים שפות וקריאה. ריכזנו בעבורכם כמה שיטות המשלבות את החושים שיעזרו לכם ללמד את ילדכם קריאה.

 

איך נלמד את הילד לקרוא?

השפה העברית היא מורכבת, באופן  יחסי, ללימוד והבנה. לכן בנוסף על לימוד קריאה שמתרחש בגילאי הגן המוקדמים אנחנו ממליצים לכם לחזק ולסייע לילד בלימוד נוסף. בלימוד מהבית ניתן להשתמש בפרקטיקה של הבנת החומר ותרגול, כלומר קריאה של טקסטים וספרים בצורה רפטטיבית. אפשר לשלב גם תרגילים שמתאימים לרמת הלימוד של הילד. בלימוד ביתי אנחנו ממליצים לשמור על לימוד חווייתי ומהנה להשגת תוצאות מיטביות.

 

משחקים לימודיים

היום קיימים מגוון של משחקי קופסא שמטרתם היא לימוד כישורי קריאה ואיות. שיטה זו מתאימה לילדים בגילאי גן מוקדמים והיא משלבת בין חומר קריאה לימודי למשחק מהנה ומעשיר בתוכנו. משחקים אלו קיימים גם בתחומים אחרים כמו: מספרים, אנגלית וידע כללי.

 

חוברת עבודה

מתאים לילדים שעתידים לעלות לכיתה א'. הן הכנת בסיס מעולה לקראת שנת הלימודים הראשונה. חוברות אלו מתמקדות בלימוד האותיות, הבנת הנקרא, הכנה של חוקי כתיבה ולימוד של כישורי השפה. החומר בחוברות מועבר בצורה אינטרקטיבית, קלילה ומהנה וישנן חוברות המתאימות לכל הרמות.

 

ספרי קריאה

לימוד הוא תרגול ממושך של פעולה ונושא. לכן חשוב לתרגל קריאה רציפה מידי יום כמובן באופן שתואם את הרמה של הילד ורצונו. פעולת הקריאה מתוך ספר מחזקת ומקבעת את החומר והידע הקיימים בו. ניתן למצוא ספרי קריאה לכל הרמות. מומלץ לתת לילד לבחור את הספר והנושא שמעניינים אותו ובכך לרתום אותו לעשייה.

 

דגשים חשובים – מלמדים את הילד לקרוא

הפרקטיקה של קריאה דומה לשאר סוגי הלימוד: הבנה של החומר ותרגולו. מאחר ומדובר בילדים שכן האופי שלהם שונה ורצונותיהם רבים, הנה כמה דגשים חשובים שצריך לשים לב אליהם במהלך הלימוד:

רמת הלימוד: חשוב לשים לב מהי רמתו של הילד ולהתאים לו את החומרי הלימוד. שכן רמת לימוד גבוהה מידי יכולה להיות מתסכלת מאוד בעבור הילד.

צורת הלימוד: מסגרת הלימוד הביתית צריכה להיות חווייתית ומהנה בשונה מהמסגרת החינוכית בבית הספר\ בגן.

בלי לחץ: להורים באופן טבעי יש לחץ שהילד יהיה מוצלח בלימודים, ולדחוף אותו קדימה. חשוב לשים לב לאופן הלימוד שלנו ולא לדחוף יותר מידי. לחץ מוריד מהנאת הלמידה של הילד ומהרצון שלו להמשיך בתהליך ואף ליצור אנטגוניזם.

 

לסיכום

כיום הדברים הרבה יותר קלים, ניתן לרכוש חוברות, ספרים ומשחקי קופסא נהדרים באונליין ולקבל אותם עד הבית. חשוב לערב את הילד ושיבחר בעצמו את המוצר ביחד אתכם ובכך אנחנו תורמים אותו לתהליך ומגבירים את רמת ההתלהבות שלו לשחק וללמוד.

לקרוא

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים
תורת הפנג שואי היא סינית עתיקה
מה זה פנג שואי ועל מה זה משפיע

תורת הפאנג שוואי היא מערכת סינית עתיקה המתמקדת ביציבה וזרימת האנרגיה בסביבה הפיזית כדי ליצור מרחבים פונקציונליים ונעימים. היא