נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 טיפים לסטודנטים לפני עבודת מחקר

בתור סטודנטים, אחד האתגרים הגי גדולים שאיתו אתם נאלצים להתמודד הוא הכנה של עבודת מחקר. לא משנה מה התחום שבו העבודה שלכם עוסקת, כדי לקבל עליה ציון גבוה אתם צריכים להשקיע לא מעט זמן. למרות שעבודה כזו נעשית בדרך כלל אחרי זמן מסוים שאתם נמצאים באקדמיה, עדיין תופתעו לגלות שיש כמה דברים שיכולים לחסוך לכם הרבה מאוד זמן. 

 

עבודת מחקר

עבודת מחקר היא חלק אינטגרלי מהחובות של כל סטודנט, בעיקר אם הוא לומד מדעי הרוח או החברה. העבודה בדרך כלל מהווה גולת הכותרת של הקורס או של התואר כולו, וההשפעה שלה על הציונים שלכם גדולה מאוד. זו הסיבה שבעבודת מחקר כדאי לכם להשקיע את כל מה שאתם יכולים, על מנת לעמוד בדרישות שהמוסד הציב לכם. עושים מחקר כאן כדי לעזור לכם במה שחשוב.

 

חשבו היטב על שאלת החקר

הדבר הראשון שאותו עליכם לעשות עוד לפני שהתחלתם בכלל לכתוב את העבודה הוא לנסח את שאלת החקר שלכם. עבודת מחקר היא כזו שנועדה לענות על שאלת מסוימת, והשאלה הזו נקראת בשפה המקצועית שאלת החקר. ניסוח מדויק שלה יאפשר לכם כבר מהרגע הראשון להיות ממוקדים יותר ביחס לחומרים שאתם צריכים להשיג, וכך לא תבזבזו זמן מיותר בחלק הראשון של העבודה.

 

ליווי מקצועי

עוד משהו שאתם צריכים לעשות הוא לקבל ליווי מקצועי במידת הצורך. כתיבה באופן כללי, ובפרט אם מדובר על כתיבת עבודה בסטנדרט אקדמי היא לא דבר טבעי, ולוקח מזן ללמוד את המיומנות הזו. אם אתם מרגישים שאתם מתקשים בכתיבה עצמה, אל תהססו לפנות לליווי מקצועי, שיוכל לתת לכם הכוונה במקרים שבהם אתם תקועים.

 

בדקו שאתם יודעים לכתוב בכתיבה אקדמית

כתיבה אקדמית היא למעשה הדרישה הבסיסית ביותר בעבודות מחקר. המשמעות של הדרישה הזו היא שהעבודה שלכם צריכה להיות כתובה בסטנדרט מסוים, שפה גבוהה, ציטוט מדויק של מקורות ועוד. עוד לפני שהתחלתם לכתוב את העבודה בדקו שאתם יודעים מה בדיוק מצופה מכם כדי למנוע מצב שבו יורד לכם ציון רק בגלל שלא עמדתם בדרישות טכניות.

 

עריכה לשונית

הטיפ האחרון שאותו ניתן לכם רלוונטי רק כאשר סיימתם את העבודה. לעיתים, גם עבודה שכתובה היטב עלולה להיות מנוסחת בשפה לא ברורה, מה שעלול לגרור הורדה בציון. מסירה של העבודה שלכם לעריכה לשונית, תעניק לה מסגרת טובה יותר, וכך מי שיקרא אותה יקבל רושם ראשוני חיובי. יחד עם השקעה בתוכן העבודה זה המפתח שלכם לקבל ציון גבוה על העבודה שלכם.

 

לסיכום

כתיבת עבודה אקדמית היא אתגר לא קטן, אולם אם מתכוננים אליו בצורה הנכונה אפשר בהחלט לצלוח אותו, ולקבל על העבודה ציון גבוה. הדבר שהכי חשוב לעשות הוא לנסח במדויק את שאלת החקר, וכמובן להקפיד על כתיבה בסגנון שאותו האקדמיה דורשת.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים