נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 סביבות למידה יצירתיות – תשנו אווירה ותשתפר הלמידה

למידה קבוצתית

מי מאיתנו שנמצא במסגרת לימודית כלשהי, יודע כמה זה קשה לפעמים לשבת וללמוד!

כשאנו לומדים – יותר ממומלץ לשנות מדי פעם סביבה לימודית, מה שעוזר לנו לשנות אנרגיות, להתאוורר ולהתרכז יותר.

כשאנו מחפשים סביבה לימודית חדשה, היא צריכה לענות על מספר קריטריונים חשובים.

במאמר זה אספנו עבורכם 4 סביבות למידה יצירתיות, שתעזורנה לכם לשנות אווירה!

 

לימודים בישראל

חלק גדול מאוכלוסיית ישראל, מבלה תקופה מסוימת במסגרות לימודיות, בין אם מדובר באוניברסיטה, מכללה, או מוסדות אחרים. בעוד בעבר לימודים תמיד היו מכווינים אותנו לקריירה תעסוקתית, היום המצב הוא שונה בתכלית! אנשים רבים לומדים להנאתם, בעוד עיסוקם הוא אחר לחלוטין, ואנו נתקלים בתופעה זו בכל הגילאים.

 

לימודים בעידן הדיגיטלי

העידן הדיגיטלי השפיע רבות על חיינו בכל התחומים, ונראה שיש לו נגיעה רבה גם לתחום הלימודים. אנשים משתמשים באינטרנט, קבוצות ווטסאפ, קבוצות פייסבוק, וכלים נוספים – על מנת להשיג מידע מהיר ותמיכה יעילה בכל נושא הלימודים. למרות שהכלים הדיגיטליים גם יכולים להיות בעוכרינו כשמדובר בריכוז, נראה שהם טומנים בחובם יתרונות משמעותיים בעניין – במידה ונדע לרתום אותם לטובתנו.

 

4 סביבות למידה יצירתיות

עבור רבים מאיתנו, שינוי של סביבת הלמידה הוא הכרחי מדי פעם, על מנת לשפר את החיוניות והריכוז שלנו. אנו מוצאים שקבוצות לימוד מסוגים שונים מתכנסות, ולעתים מדובר באנשים זרים שנפגשו דרך קבוצות וואטסאפ או פייסבוק! הבאנו לכם 4 סביבות עבודה יצירתיות, שאולי תוכלו להשתמש בהן על מנת לשנות קצת אווירה, ולשדרג את הלמידה שלכם!

 

פארקים וגנים ציבוריים

קול ציוץ ציפורים ונוף ירוק יכולים להיות אווירה מושלמת ללמידה, אבל צרחות של ילדים ועשן של מנגלים – פחות. מה אנו אומרים בעצם? שגנים ציבוריים יכולים להיות נהדרים ללמידה, בתנאי שאתם בוחרים אותם בצורה נכונה!

 

אתרי טיול

לרוב, אנו נתקלים במסלולי טבע רק כשאנו יוצאים לטיול רגלי… אבל האם חשבתם פעם ללמוד במסלול שכזה? אנו יכולים לבחור באתר שהוא אינו הומה אדם, למצוא פינה ירוקה, ולשבת ללמוד באין מפריע במשך שעות ארוכות! הדבר היחיד שצריך לחשוב עליו – הוא אפשרות חיבור לאינטרנט במידה ותצטרכו אותו.

 

משרדים לאחר שעות הפעילות

המשרדים שבהם אנו עובדים הם מלאי תנועה במהלך שעות העבודה, אך לאחר מכן – מדובר במקומות שקטים להפליא. היכן שהבית הפרטי שלנו נכשל לעתים – המשרד יכול בקלות למלא את מקומו, ולאפשר לנו סביבת למידה מושלמת לשעות הערב!

 

גג של בניין

אם יש לכם גישה לגג של בניין, תוכלו ליהנות מבידוד יחסי, ולשבת ללמוד ללא הפרעות. קחו עמכם כיסא מתקפל, או כל רהיט אחר שאתם זקוקים לו על מנת ללמוד, ומצאו לכם גג שקט ונחמד.
זכרו, ככל שהבניין יהיה גבוה יותר – כך הוא ירחיק אתכם יותר מרעש התנועה, ויעניק לכם שקט רב יותר.

 

קריאת ספר בטבע

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא טיפים ללמידה
תורת הפנג שואי היא סינית עתיקה
מה זה פנג שואי ועל מה זה משפיע

תורת הפאנג שוואי היא מערכת סינית עתיקה המתמקדת ביציבה וזרימת האנרגיה בסביבה הפיזית כדי ליצור מרחבים פונקציונליים ונעימים. היא