נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 טיפים להלוואה חוץ בנקאית

דולרים

אם בחרתם לקחת הלוואה חוץ בנקאית, עליכם לחשוב ולשקול את העניין היטב על מנת לוודא שאתן בוחרים במסלול והמתאים ביותר עבורכם.

על מנת לעשות זאת, יש לפעול בזהירות וללמוד מראש על הנושא.

במאמר זה נעניק לכם טיפים שימושיים ויעילים שיסייעו לכם לבצע הלוואה חוץ בנקאית בצורה שקולה, נכונה ונבונה.

 

ודאו שההלוואה הכרחית

טרם לקיחת ההלוואה, עליכם לברר עם עצמכם האם אתם באמת זקוקים לה ולא יכולים להסתדר בלעדיה. הלוואה חוץ בנקאית היא התחייבות גדולה שלא משתלם לקחת עבור מותרות כגון רכב מפואר או חופשה יוקרתית. לפיכך, טרם לקיחת ההלוואה חשוב לקבוע מה המטרה שלה ולהחליט האם לקיחת ההלוואה נובעת מתוך חוסר וצורך אמיתי.

 

בחנו את כל אפשרויות המימון שלכם

לאחר שהחלטתם שאתם מעוניינים לקחת הלוואה חוץ בנקאית וקבעתם שמדובר בהלוואה הכרחית, עליכם לבחור את מקור המימון שלכם. בעת ביצוע בחירה זו יש להתייחס לכל גופי המימון המציעים הלוואות חוץ בנקאיות ולהחליט איזה גוף מימון הוא הטוב והמתאים ביותר עבורכם.

להלן מספר דוגמאות לגופים שניתן לקבל מהם הלוואה חוץ בנקאית:

  1. ליסינג
  2. חברות ביטוח
  3. חברות אשראי: ניתן לקחת הלוואות מחברת האשראי בקלות ובמהירות. בדרך כלל מדובר בהלוואות קטנות יחסית בטווח החזר של עד 3 שנים.
  4. קרנות השתלמות וקופות גמל
  5. חברות פרטיות: כיום קיימות חברות פרטיות רבות שמעניקות הלוואות חוץ בנקאיות לציבור הרחב.

 

ערכו סקר שוק

חשוב לפנות לגורמי מימון רבים, לקבל מהם הצעות ולהשוות בין התנאים המוצעים. הפערים בין ההצעות עשויים להיות משמעותיים ולכן עריכת סקר שוק תחסוך מכם בזבוז כסף רב. בעת ההשוואה בין ההצעות יש להתייחס לסכומים, לריביות ולתנאי ההחזר ולהחליט אילו תנאים הכי מתאימים לכם ולצרכים שלכם.

 

תהיו פרקטים

כאשר אתם בוחרים הלוואה, עליכם לפעול באופן פרקטי ולבדוק האם אתם תהיו מסוגלים לעמוד בהחזרים החודשיים ויחד עם זאת לשמור על רמת החיים שלכם יציבה. חשוב להביא בחשבון את כל המצבים האפשריים ולמנוע מצב שבו אתם לוקחים הלוואה ולא מצליחים לפרוע אותה במלואה.

כיום קיימות הלוואות מסוגים שונים לרבות: הלוואה עם ריבית צמודה למדד, הלוואה עם ריבית פריים, הלוואה עם ריבית קבועה, הלוואה עם ריבית משתנה ועוד. חשוב לבחור בהלוואה עם תנאים נוחים שאתם בטוחים שתוכלו לעמוד בהם.

 

פקחו עין וודאו שההלוואה מתנהלת באופן חוקי ואמין

חשוב לוודא שכל הליך לקיחת ההלוואה מתבצע באופן חוקי לחלוטין. ודאו שלגורם הממון יש אישור ממשרד האוצר ושהוא פועל בהתאם לחוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות. כמו כן, אם אתם מלווים מחברות פרטיות חשוב לוודא שלא מדובר במלווי שוק אפור מפוקפקים שפועלים בניגוד לחוק.

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

 

שעון ומטבעות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים
תורת הפנג שואי היא סינית עתיקה
מה זה פנג שואי ועל מה זה משפיע

תורת הפאנג שוואי היא מערכת סינית עתיקה המתמקדת ביציבה וזרימת האנרגיה בסביבה הפיזית כדי ליצור מרחבים פונקציונליים ונעימים. היא